Selected image for HP Принтер во боја LaserJet MFP M283fdn
Ново

HP Принтер во боја LaserJet MFP M283fdn

AНАНАС ШОП
30.000 ДЕНЗаштеда 7.210 ДЕН
22.790ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Бела

Опис на производот

Печатете, копирајте, скенирајте, испраќајте факс
Брзина на печатење црна:
Нормално: до 21 ppm
Брзина на печатење во боја:
Нормално: до 21 ppm
Излезена прва страница (подготвена)
Црно: 10,6 сек
боја: Брзо за 12,3 сек
Работен циклус (месечен, A4)
До 40.000 страници
Препорачан месечен волумен на страница
150 до 2.500
Технологија за печатење
Ласерски
Квалитет на печатење црно (најдобар)
До 600 x 600 dpi
Квалитет на печатење во боја (најдобар)
До 600 x 600 dpi
Технологии за резолуција за печатење
HP ImageREt 3600
Јазици за печатење
HP PCL6; HP PCL5c; Емулација на ниво 3 на HP postscript; PWG растер; PDF; PCLm; PCLm-S; NativeOffice; URF
Приказ
Графички екран во боја од 6,8 cm (2,7 инчи).
Брзина на процесорот: 800 MHz
Автоматски сензор за хартија: Не
Поврзување, стандард:
Приклучок за USB 2.0 со голема брзина
Вграден брз етернет 10/100/1000 Base-TX мрежен приклучок
Приклучок за факс
Преден домаќин USB
Меморија
256 MB DDR, 256 MB блиц

Влез за ракување со хартија, стандарден
Влезна фиока од 250 листови
Максимален излезен капацитет (листови)
До 100 листови (10 mm висина на оџакот)
Дуплекс печатење
Автоматски (стандарден)


Тип на скенер
Рамен кревет, ADF

Скенирај формат на датотека
JPG, RAW (BMP), PNG, TIFF, PDF

Резолуција на скенирање, оптички
До 300 dpi (обоен и монохроматски ADF); До 1200 dpi (рамно лежиште)

Големина на скенирање, максимална
215,9 x 297 mm

Големина на скенирање (ADF), максимална
215,9 x 355,6 mm

Големина на скенирање (ADF), минимум
102 x 152 mm

Брзина на скенирање (нормална, A4)
До 26 ppm (црно-бело)
22 ppm (боја)

Дуплекс ADF скенирање
бр

Капацитет на автоматски внесувач на документи
Стандардна, 50 листови

Стандардни карактеристики за дигитално испраќање

Скенирајте до е-пошта; Скенирај во папка; Скенирајте на USB-уред

Поддржан формат на датотека

PDF
JPG

Брзина на копирање (нормална)
Црна: до 21 cpm
боја: до 21 cpm 1

Резолуција на копирање (црн текст)
До 600 x 600 dpi

Резолуција на копирање (текст во боја и графика)
До 600 x 400 dpi

Копирајте ги поставките за намалување / зголемување
25 до 400%

Копии, максимум
До 99 копии

Испраќање факс
Да

Брзина на пренос на факс
33,6 kbps (максимум); 14,4 kbps (стандардно)

Меморија за факс
До 1300 страници

Црна резолуција на факс (најдобра)
До 300 x 300 dpi

Брзи бирање на факс, максимален број
До 120 броеви

Локации за пренос на факс
119

Спецификации

Бренд
HP

Тежина и димензии

Тежина
7 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Дијагонала на екранот
2,7"
Резолуција на екранот
1366 x 868

Ананас ID

Шифра на производот
KX0MMC85TS

EAN /   код

EAN /   код
ANOQFGM2LQ
30.000 ДЕНЗаштеда 7.210 ДЕН
22.790ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Печатете, копирајте, скенирајте, испраќајте факс
Брзина на печатење црна:
Нормално: до 21 ppm
Брзина на печатење во боја:
Нормално: до 21 ppm
Излезена прва страница (подготвена)
Црно: 10,6 сек
боја: Брзо за 12,3 сек
Работен циклус (месечен, A4)
До 40.000 страници
Препорачан месечен волумен на страница
150 до 2.500
Технологија за печатење
Ласерски
Квалитет на печатење црно (најдобар)
До 600 x 600 dpi
Квалитет на печатење во боја (најдобар)
До 600 x 600 dpi
Технологии за резолуција за печатење
HP ImageREt 3600
Јазици за печатење
HP PCL6; HP PCL5c; Емулација на ниво 3 на HP postscript; PWG растер; PDF; PCLm; PCLm-S; NativeOffice; URF
Приказ
Графички екран во боја од 6,8 cm (2,7 инчи).
Брзина на процесорот: 800 MHz
Автоматски сензор за хартија: Не
Поврзување, стандард:
Приклучок за USB 2.0 со голема брзина
Вграден брз етернет 10/100/1000 Base-TX мрежен приклучок
Приклучок за факс
Преден домаќин USB
Меморија
256 MB DDR, 256 MB блиц

Влез за ракување со хартија, стандарден
Влезна фиока од 250 листови
Максимален излезен капацитет (листови)
До 100 листови (10 mm висина на оџакот)
Дуплекс печатење
Автоматски (стандарден)


Тип на скенер
Рамен кревет, ADF

Скенирај формат на датотека
JPG, RAW (BMP), PNG, TIFF, PDF

Резолуција на скенирање, оптички
До 300 dpi (обоен и монохроматски ADF); До 1200 dpi (рамно лежиште)

Големина на скенирање, максимална
215,9 x 297 mm

Големина на скенирање (ADF), максимална
215,9 x 355,6 mm

Големина на скенирање (ADF), минимум
102 x 152 mm

Брзина на скенирање (нормална, A4)
До 26 ppm (црно-бело)
22 ppm (боја)

Дуплекс ADF скенирање
бр

Капацитет на автоматски внесувач на документи
Стандардна, 50 листови

Стандардни карактеристики за дигитално испраќање

Скенирајте до е-пошта; Скенирај во папка; Скенирајте на USB-уред

Поддржан формат на датотека

PDF
JPG

Брзина на копирање (нормална)
Црна: до 21 cpm
боја: до 21 cpm 1

Резолуција на копирање (црн текст)
До 600 x 600 dpi

Резолуција на копирање (текст во боја и графика)
До 600 x 400 dpi

Копирајте ги поставките за намалување / зголемување
25 до 400%

Копии, максимум
До 99 копии

Испраќање факс
Да

Брзина на пренос на факс
33,6 kbps (максимум); 14,4 kbps (стандардно)

Меморија за факс
До 1300 страници

Црна резолуција на факс (најдобра)
До 300 x 300 dpi

Брзи бирање на факс, максимален број
До 120 броеви

Локации за пренос на факс
119

Спецификации

Бренд
HP

Тежина и димензии

Тежина
7 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Дијагонала на екранот
2,7"
Резолуција на екранот
1366 x 868

Ананас ID

Шифра на производот
KX0MMC85TS

EAN /   код

EAN /   код
ANOQFGM2LQ
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.