Slike HYUNDAI Клима уред Инвертер 12000 btu/h R32 SMART (3.5 KW, -25*C) AURORA
Slike HYUNDAI Клима уред Инвертер 12000 btu/h R32 SMART (3.5 KW, -25*C) AURORA

HYUNDAI Клима уред Инвертер 12000 btu/h R32 SMART (3.5 KW, -25*C) AURORA

Електрометал
33.490 ДЕНЗаштеда 6.500 ДЕН
26.990ДЕН
Понудата важи од 16/11/2023 до 14/12/2023

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

•Модел: АУРОРА 120 ИНВЕРТЕР
•Напојување (Ph-V-Hz): 220-240V,1Ph,50Hz
•Управување: WIFI
•Номинален капацитет при ладење (Btu/h): 12000(4700~14700)
•Номинална моќност во режим на ладење (кW): 3.5
•SEER (W/W): 8.5
•Енергетска класа: А+++
•Потрошувачка при ладење (W): 977(130~1650)
•Потрошувачка на струја при ладење (A): 4.24(0.6~7.2)
•Номинален капацитет за греење (Btu/h): 13000(3640~14950)
•Номинална моќност во режим на греење (кW): 2.6
•SCOP: 4.6
•Енергетска класа: А++
•Потрошувачка при греење (W): 977(160~1560)
•Потрошувачка на струја при греење (A): 4.24(0.7~6.78)
•Максимална потрошувачка (W): 2200
•Максимална струја (А): 10.5
•Димензија на внатрешна единица (mm): 802x189x297
•Тежина на внатрешна единица нето/бруто (kg): 8.6/11.1
•Максимална бучава на внатрешна единица (dB(A)): 39.5
•Проток на воздух на внатрешна единица (m3/h): 584
•Димензија на надворешна единица (мм): 765x303x555
•Тежина на надворешна единица нето/бруто (кг): 26.7/29.1
•Тип на компресор: TWIN ROTARY
•Максимална бучава на надворешна единица (дБ(А)): 62
•Тип на разладен флуид: R32
•Кабел за напојување (мм2): 3-1.5
•Кабел за комуникација (мм2): 5-1.5
•Осигурувач (А): 16
•Работна температура (C°) од -25 C° до 50C°

Спецификации

Бренд
Hyundai

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
3TU1ML0A5Y

EAN /   код

EAN /   код
ANS8KWLOFR
33.490 ДЕНЗаштеда 6.500 ДЕН
26.990ДЕН
Понудата важи од 16/11/2023 до 14/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

•Модел: АУРОРА 120 ИНВЕРТЕР
•Напојување (Ph-V-Hz): 220-240V,1Ph,50Hz
•Управување: WIFI
•Номинален капацитет при ладење (Btu/h): 12000(4700~14700)
•Номинална моќност во режим на ладење (кW): 3.5
•SEER (W/W): 8.5
•Енергетска класа: А+++
•Потрошувачка при ладење (W): 977(130~1650)
•Потрошувачка на струја при ладење (A): 4.24(0.6~7.2)
•Номинален капацитет за греење (Btu/h): 13000(3640~14950)
•Номинална моќност во режим на греење (кW): 2.6
•SCOP: 4.6
•Енергетска класа: А++
•Потрошувачка при греење (W): 977(160~1560)
•Потрошувачка на струја при греење (A): 4.24(0.7~6.78)
•Максимална потрошувачка (W): 2200
•Максимална струја (А): 10.5
•Димензија на внатрешна единица (mm): 802x189x297
•Тежина на внатрешна единица нето/бруто (kg): 8.6/11.1
•Максимална бучава на внатрешна единица (dB(A)): 39.5
•Проток на воздух на внатрешна единица (m3/h): 584
•Димензија на надворешна единица (мм): 765x303x555
•Тежина на надворешна единица нето/бруто (кг): 26.7/29.1
•Тип на компресор: TWIN ROTARY
•Максимална бучава на надворешна единица (дБ(А)): 62
•Тип на разладен флуид: R32
•Кабел за напојување (мм2): 3-1.5
•Кабел за комуникација (мм2): 5-1.5
•Осигурувач (А): 16
•Работна температура (C°) од -25 C° до 50C°

Спецификации

Бренд
Hyundai

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
3TU1ML0A5Y

EAN /   код

EAN /   код
ANS8KWLOFR

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.