Slike INVENTOR Comfort Клима MFVI32-12WFI / MFVO32-12
Slike INVENTOR Comfort Клима MFVI32-12WFI / MFVO32-12

INVENTOR Comfort Клима MFVI32-12WFI / MFVO32-12

АНАНАС ШОП
48.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• Енергетска класа: A+++
• Ultraviolet Technology Type C & Ionizer
• Тивко работење на 16 dB
• Грејач на компресор и шасија
• Wi-Fi Standard
• Сензор за движење
• Стерилизација на клима уредот на 56 °C
• Капацитет на ладење: 1000 – 4000 W
• Pdesign: 3.5 kW
• Енергетска класа при ладење: А +++
• SEER: 8.5
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при ладење: 144 kWh/year
• Капацитет на греење: 1000 – 5200 W
• Pdesign (греење средна зона): 2.8 kW
• Енергетска класа при греење (средна зона): A ++
• SCOP: 4.6
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (средна зона): 854 kWh/year
• Pdesign (греење топла зона): 3.0 kW
• Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
• SCOP: 5.5
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (топла зона): 756 kWh/year
• Влезна струја при ладење: 880 (300 - 1500) W
• Влезна струја при греење: 1100 (500 - 1600) W
• Проток на воздух (Turbo/High/Medium/Low/Silent): 700 / 650 / 550 / 400 / 300 m3/h
• Ниво на бучава на внатрешна единица (Silent/Low/Medium/High): 17 / 26 / 33 / 39 dB
• Ниво на бучава на надворешна единица: 48 dB
• Компресор: Hitachi
• Течна/гасна линија: 1/4” / 3/8”
• Внатрешна единица ШхДхВ: 856x197x300 mm
• Надворешна единица ШхДхВ: 800x275x553 mm
• Работна температура при ладење: -20 °C ~ 43 °C
• Работна температура при греење: -20 °C ~ 24 °C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
1GB1LEUF3B

EAN /   код

EAN /   код
5213008584341
48.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Енергетска класа: A+++
• Ultraviolet Technology Type C & Ionizer
• Тивко работење на 16 dB
• Грејач на компресор и шасија
• Wi-Fi Standard
• Сензор за движење
• Стерилизација на клима уредот на 56 °C
• Капацитет на ладење: 1000 – 4000 W
• Pdesign: 3.5 kW
• Енергетска класа при ладење: А +++
• SEER: 8.5
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при ладење: 144 kWh/year
• Капацитет на греење: 1000 – 5200 W
• Pdesign (греење средна зона): 2.8 kW
• Енергетска класа при греење (средна зона): A ++
• SCOP: 4.6
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (средна зона): 854 kWh/year
• Pdesign (греење топла зона): 3.0 kW
• Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
• SCOP: 5.5
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (топла зона): 756 kWh/year
• Влезна струја при ладење: 880 (300 - 1500) W
• Влезна струја при греење: 1100 (500 - 1600) W
• Проток на воздух (Turbo/High/Medium/Low/Silent): 700 / 650 / 550 / 400 / 300 m3/h
• Ниво на бучава на внатрешна единица (Silent/Low/Medium/High): 17 / 26 / 33 / 39 dB
• Ниво на бучава на надворешна единица: 48 dB
• Компресор: Hitachi
• Течна/гасна линија: 1/4” / 3/8”
• Внатрешна единица ШхДхВ: 856x197x300 mm
• Надворешна единица ШхДхВ: 800x275x553 mm
• Работна температура при ладење: -20 °C ~ 43 °C
• Работна температура при греење: -20 °C ~ 24 °C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
1GB1LEUF3B

EAN /   код

EAN /   код
5213008584341
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.