Slike INVENTOR Клима  V7DI32 – 60WiFiR / U7RT32 – 60
Slike INVENTOR Клима  V7DI32 – 60WiFiR / U7RT32 – 60

INVENTOR Клима V7DI32 – 60WiFiR / U7RT32 – 60

АНАНАС ШОП
169.490ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Модел: V5MDI32-60WiFiR / U5MRT32-60
Карактеристики:
– A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
– Golden Fin – златна антикорозивна облога на надворешната единица за подобри перформанси и подолг работен век
– R32 ECO Refrigerant – Еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Wi-Fi Ready – можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– Static Pressure Settings – со напредната технологија на новите каналски клима уреди, можете да го подесите статичкиот притисок според вашите потреби
– Built-in Drain Pump – вградена пумпа за кондензат
– Front Desk Control On/Off (optional) – можност за контрола на повеќе единици
– Fresh Air Intake – можност за внесување свеж воздух
– Chest & Upright Installation – можност за вертикална и хоризонтална монтажа
– Hotel Menu – хотелско мени за поекономично работење
Технички карактеристики:
Капацитет на ладење: 52.000 (20.000-59.000) Btu/h
Капацитет на ладење: 15.4 (5.86-17.29) kWatt
Капацитет на греење: 62.000 (16.000-70.000) Btu/h
Капацитет на греење: 18.2 (4.69-20.52) kWatt
Ладење:
– Pdesign: 15.4 kW
– Енергетска класа: A++
– SEER: 6.1
Греење (Средна зона):
– Pdesign: 12.5 kW
– Енергетска класа: A+
– SCOP: 4.0
Греење (Топла зона):
– Pdesign: 13.1 kW
– Енергетска класа: A+++
– SCOP: 5.1
Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 380-415 / 50 / 3
Влезен напон:
– Ладење: 2.0 – 11.6 A
– Греење: 1.6 – 10.5 A
Влезна струја:
– Ладење: 1.274 – 6.651 W
– Греење: 1.042 – 6.034 W
Проток на воздух (High/Medium/Low): 2.600 / 2.210 / 1.820 m3/h
Статички притисок: 0-160 Pa
Бучност:
– Внатрешна единица (Low/Medium/High): 51 / 52 / 54 dBA
– Надворешна единица: 66 dBA
Ниво на звучна моќност:
– Внатрешна: 71 dBA
– Надворешна: 74 dBA
Кабел: 5×2.5 mm2
Комуникациски кабел: 3×1.5 & (2 x 1.0 Shield) mm2
Осигурачи: 3×20 A
Димензии (ШxДxВ):
– Внатрешна единица: 1200x874x300 mm
– Надворешна единица: 952x415x1.333 mm
Тежина:
– Внатрешна: 47.6 kg
– Надворешна: 111.3 kg
Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8″ / 5/8″
Фреон (kg): R32 / 2.95
Опсег на работа:
– Ладење: -15~50 C
– Греење: -15~24C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
T7B1L5LUYU

EAN /   код

EAN /   код
791688787337
169.490ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Модел: V5MDI32-60WiFiR / U5MRT32-60
Карактеристики:
– A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
– Golden Fin – златна антикорозивна облога на надворешната единица за подобри перформанси и подолг работен век
– R32 ECO Refrigerant – Еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Wi-Fi Ready – можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– Static Pressure Settings – со напредната технологија на новите каналски клима уреди, можете да го подесите статичкиот притисок според вашите потреби
– Built-in Drain Pump – вградена пумпа за кондензат
– Front Desk Control On/Off (optional) – можност за контрола на повеќе единици
– Fresh Air Intake – можност за внесување свеж воздух
– Chest & Upright Installation – можност за вертикална и хоризонтална монтажа
– Hotel Menu – хотелско мени за поекономично работење
Технички карактеристики:
Капацитет на ладење: 52.000 (20.000-59.000) Btu/h
Капацитет на ладење: 15.4 (5.86-17.29) kWatt
Капацитет на греење: 62.000 (16.000-70.000) Btu/h
Капацитет на греење: 18.2 (4.69-20.52) kWatt
Ладење:
– Pdesign: 15.4 kW
– Енергетска класа: A++
– SEER: 6.1
Греење (Средна зона):
– Pdesign: 12.5 kW
– Енергетска класа: A+
– SCOP: 4.0
Греење (Топла зона):
– Pdesign: 13.1 kW
– Енергетска класа: A+++
– SCOP: 5.1
Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 380-415 / 50 / 3
Влезен напон:
– Ладење: 2.0 – 11.6 A
– Греење: 1.6 – 10.5 A
Влезна струја:
– Ладење: 1.274 – 6.651 W
– Греење: 1.042 – 6.034 W
Проток на воздух (High/Medium/Low): 2.600 / 2.210 / 1.820 m3/h
Статички притисок: 0-160 Pa
Бучност:
– Внатрешна единица (Low/Medium/High): 51 / 52 / 54 dBA
– Надворешна единица: 66 dBA
Ниво на звучна моќност:
– Внатрешна: 71 dBA
– Надворешна: 74 dBA
Кабел: 5×2.5 mm2
Комуникациски кабел: 3×1.5 & (2 x 1.0 Shield) mm2
Осигурачи: 3×20 A
Димензии (ШxДxВ):
– Внатрешна единица: 1200x874x300 mm
– Надворешна единица: 952x415x1.333 mm
Тежина:
– Внатрешна: 47.6 kg
– Надворешна: 111.3 kg
Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8″ / 5/8″
Фреон (kg): R32 / 2.95
Опсег на работа:
– Ладење: -15~50 C
– Греење: -15~24C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
T7B1L5LUYU

EAN /   код

EAN /   код
791688787337
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.