Slike INVENTOR PROfessional Клима PFUVI- 24WFI / PFUVO-24
Slike INVENTOR PROfessional Клима PFUVI- 24WFI / PFUVO-24

INVENTOR PROfessional Клима PFUVI- 24WFI / PFUVO-24

АНАНАС ШОП
58.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

*Ultraviolet Type C Technology & Ionizer - Јонизаторот нa ефикасен начин ги отстранува штетните честички, како што се бактерии, полен, вируси, прашина, нудејќи постојано чувство на свежина.
*Active Carbon Filter & PM2.5 Filter - квалитетот на воздухот во вашиот дом наградете го со филтерот PM2.5 кој ги неутрализира штетните микроорганизми,
*Antibacterial Protection - ја отстранува влажноста, што го поттикнува ширењето на бактериите
*Follow Me - овозможува мерење на идеалната температура
*Turbo Mode - го засилува работењето на клима уредот за побрзо да се излади/затопли просторијата
*Golden Fin - антикорозивната обвивка обезбедува ефективни перформанси која го продолжува животниот век на клима уредот.
*Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
*ECO mode можете да го поставите клима уред да работи со максимална заштеда на енергија
*Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
*Ефикасна и Ефективна работа на греење дури и на -20°C.
• Капацитет на ладење: 1400 – 7500 W
• Pdesign: 6.7 kW
• Енергетска класа при ладење: А ++
• SEER: 6.89
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при ладење: 341 kWh/year
• Капацитет на греење: 900-7300 W
• Pdesign (греење средна зона): 5.7 kW
• Енергетска класа при греење (средна зона): A +
• SCOP: 4.11
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (средна зона): 1.867 kWh/year
• Pdesign (греење топла зона): 7.0 kW
• Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
• SCOP: 5.25
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (топла зона): 1158 kWh/year
• Влезна струја при ладење: 2000(130 - 3000) W
• Влезна струја при греење: 1960 (200 - 2700) W
• Проток на воздух : 1150 m3/h
• Ниво на бучава на внатрешна единица (Silent / Low / Medium / High): 31 / 37 / 43 / 480 dB
• Ниво на бучава на надворешна единица: 58 dB
• Компресор: Rotary
• Течна/гасна линија: 1/4” / 5/8”
• Внатрешна единица ШхДхВ: 1.132x232x330 mm
• Надворешна единица ШхДхВ: 900x350x700 mm
• Работна температура при ладење: 16 °C ~ 49 °C
• Работна температура при греење: -20 °C ~ 30 °C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
84B1LEWWKH

EAN /   код

EAN /   код
5213008587397
58.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

*Ultraviolet Type C Technology & Ionizer - Јонизаторот нa ефикасен начин ги отстранува штетните честички, како што се бактерии, полен, вируси, прашина, нудејќи постојано чувство на свежина.
*Active Carbon Filter & PM2.5 Filter - квалитетот на воздухот во вашиот дом наградете го со филтерот PM2.5 кој ги неутрализира штетните микроорганизми,
*Antibacterial Protection - ја отстранува влажноста, што го поттикнува ширењето на бактериите
*Follow Me - овозможува мерење на идеалната температура
*Turbo Mode - го засилува работењето на клима уредот за побрзо да се излади/затопли просторијата
*Golden Fin - антикорозивната обвивка обезбедува ефективни перформанси која го продолжува животниот век на клима уредот.
*Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
*ECO mode можете да го поставите клима уред да работи со максимална заштеда на енергија
*Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии
*Ефикасна и Ефективна работа на греење дури и на -20°C.
• Капацитет на ладење: 1400 – 7500 W
• Pdesign: 6.7 kW
• Енергетска класа при ладење: А ++
• SEER: 6.89
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при ладење: 341 kWh/year
• Капацитет на греење: 900-7300 W
• Pdesign (греење средна зона): 5.7 kW
• Енергетска класа при греење (средна зона): A +
• SCOP: 4.11
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (средна зона): 1.867 kWh/year
• Pdesign (греење топла зона): 7.0 kW
• Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
• SCOP: 5.25
• Сезонска просечна потрошувачка на енергија при греење (топла зона): 1158 kWh/year
• Влезна струја при ладење: 2000(130 - 3000) W
• Влезна струја при греење: 1960 (200 - 2700) W
• Проток на воздух : 1150 m3/h
• Ниво на бучава на внатрешна единица (Silent / Low / Medium / High): 31 / 37 / 43 / 480 dB
• Ниво на бучава на надворешна единица: 58 dB
• Компресор: Rotary
• Течна/гасна линија: 1/4” / 5/8”
• Внатрешна единица ШхДхВ: 1.132x232x330 mm
• Надворешна единица ШхДхВ: 900x350x700 mm
• Работна температура при ладење: 16 °C ~ 49 °C
• Работна температура при греење: -20 °C ~ 30 °C

• Гаранција 5 години

Спецификации

Бренд
INVENTOR

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
84B1LEWWKH

EAN /   код

EAN /   код
5213008587397
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.