0 thumbnail image for KAPPA машка поло кошула Maltax 5 MSS
1 thumbnail image for KAPPA машка поло кошула Maltax 5 MSS
Selected image for KAPPA машка поло кошула Maltax 5 MSS
Selected image for KAPPA машка поло кошула Maltax 5 MSS

KAPPA машка поло кошула Maltax 5 MSS

1.399ДЕН

Боја:Црна

Големина

Опис на производот

KAPPA е италијански производител на спортска опрема со над 100 години успешен бизнис. Тоа е единствениот спортски бренд кој се уште е во сопственост на Италијанци. Знакот на маж и жена, потпирајќи се еден на друг во знак на еднаквост, со години е синоним за спортска опрема од висока класа, вклучувајќи спортски дресови, квалитетни тренерки, облека и обувки, наменети и за професионалци и за рекреативци. . Без разлика дали се подготвувате за тренинг, прошетка или излегување низ град - не е важно! Овој италијански бренд ќе ви овозможи удобност како и стилски и привлечен изглед кој привлекува внимание каде и да се појавите. Денес, Kappa е глобален бренд претставен во над 120 земји. Многу клубови и репрезентации во спортови како фудбал, кошарка, скијање, атлетика... носеа и носеа опрема со знакот Капа. Ѕвездите како што се Карл Луис, Флоренс Грифит Џојнер и Едвин Мозиза носеа опрема Капа на Олимписките игри во Лос Анџелес во 1984 година. Денес, многубројниот спонзорски тим на Капа ги вклучува ФК Наполи, ФК Торино и италијанскиот скијачки тим ФИСИ.

Спецификации

Бренд
Kappa

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Машки
Сезона
Пролет-Лето
Големина
XL

Ананас ID

Шифра на производот
1MJMV6OYDZ

EAN /   код

EAN /   код
8058188018630
1.399ДЕН

Опис на производот

KAPPA е италијански производител на спортска опрема со над 100 години успешен бизнис. Тоа е единствениот спортски бренд кој се уште е во сопственост на Италијанци. Знакот на маж и жена, потпирајќи се еден на друг во знак на еднаквост, со години е синоним за спортска опрема од висока класа, вклучувајќи спортски дресови, квалитетни тренерки, облека и обувки, наменети и за професионалци и за рекреативци. . Без разлика дали се подготвувате за тренинг, прошетка или излегување низ град - не е важно! Овој италијански бренд ќе ви овозможи удобност како и стилски и привлечен изглед кој привлекува внимание каде и да се појавите. Денес, Kappa е глобален бренд претставен во над 120 земји. Многу клубови и репрезентации во спортови како фудбал, кошарка, скијање, атлетика... носеа и носеа опрема со знакот Капа. Ѕвездите како што се Карл Луис, Флоренс Грифит Џојнер и Едвин Мозиза носеа опрема Капа на Олимписките игри во Лос Анџелес во 1984 година. Денес, многубројниот спонзорски тим на Капа ги вклучува ФК Наполи, ФК Торино и италијанскиот скијачки тим ФИСИ.

Спецификации

Бренд
Kappa

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Машки
Сезона
Пролет-Лето
Големина
XL

Ананас ID

Шифра на производот
1MJMV6OYDZ

EAN /   код

EAN /   код
8058188018630
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.