Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30
Slike Капсули Graminn A30

Капсули Graminn A30

Anni Farm
1.019ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Индикации:

Graminn се користи за лекување и контрола на:

• Бенигна хиперплазија на простата (БХП)
• Кај пациенти со зголемена простата
• Акутен и хроничен небактериски простатитис
• Еректилна дисфункција


Дејство:

• Ја намалува болката при мокрење

• Ги ублажува субјективните симптоми на пациентот

• Ја ублажува потребата за ноќно мокрење

• Ослободете се од проблемите поврзани со нецелосно празнење на мочниот меур

• 13 од 15 пациенти со хроничен простатитис имаат целосно и трајно олеснување на симптомитеНачин на употреба:

1 капсула на ден со 2 dl вода, после оброк.

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
Graminn е уникатен, природен препарат кој содржи чист екстракт од полен од 'рж во прав (Rye pollen, Secale cerale) кој придонесува за зачувување на простатата и на целиот уринарен систем. Современата технологија на производство овозможува изолирање на полен од јадрото на 'ржното зрно, богато со активни принципи, и елиминирање на сите алергени кои се наоѓаат во обвивката. Една капсула содржи: • Граминекс Г60 екстракт од полен од цвеќе: 120mg • Граминекс GFX екстракт од полен: 6mg
Начин на дозирање
1 капсула на ден со 2 dl вода, после оброк.

Ананас ID

Шифра на производот
POTMU8AJOU

EAN /   код

EAN /   код
8606108635001
1.019ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Индикации:

Graminn се користи за лекување и контрола на:

• Бенигна хиперплазија на простата (БХП)
• Кај пациенти со зголемена простата
• Акутен и хроничен небактериски простатитис
• Еректилна дисфункција


Дејство:

• Ја намалува болката при мокрење

• Ги ублажува субјективните симптоми на пациентот

• Ја ублажува потребата за ноќно мокрење

• Ослободете се од проблемите поврзани со нецелосно празнење на мочниот меур

• 13 од 15 пациенти со хроничен простатитис имаат целосно и трајно олеснување на симптомитеНачин на употреба:

1 капсула на ден со 2 dl вода, после оброк.

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
Graminn е уникатен, природен препарат кој содржи чист екстракт од полен од 'рж во прав (Rye pollen, Secale cerale) кој придонесува за зачувување на простатата и на целиот уринарен систем. Современата технологија на производство овозможува изолирање на полен од јадрото на 'ржното зрно, богато со активни принципи, и елиминирање на сите алергени кои се наоѓаат во обвивката. Една капсула содржи: • Граминекс Г60 екстракт од полен од цвеќе: 120mg • Граминекс GFX екстракт од полен: 6mg
Начин на дозирање
1 капсула на ден со 2 dl вода, после оброк.

Ананас ID

Шифра на производот
POTMU8AJOU

EAN /   код

EAN /   код
8606108635001
Понуди од други продавачи за истиот производ
Капсули Graminn A30
Капсули Graminn A30
910ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
Капсули Graminn A30
Капсули Graminn A30
910ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.