0 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
1 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
2 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
3 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
4 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
5 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
6 thumbnail image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив
Selected image for KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив

KINDERKRAFT Баланс велосипед runner nature сив

Либерта
3.980 ДЕНЗаштеда 398 ДЕН
3.582ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Боја:Сива

Опис на производот

Дрвен баланс велосипед Kinderkraft RUNNER

Kinderkraft RUNNER е совршен за активни мали велосипедисти. Соодветен е за деца од 3 години, а може да се користи до тежина од 35 kg. Неговата издржлива конструкција е произведена во склад со најновите сигурносни стандарди, а воланот за управување е со ограничен агол на свртување со што се намалува ризикот за паѓање за време на возењето. Kinderkaft RUNNER обезбедува радост и забава за вашите малечки, а истовремено ги развива координацијата, рамнотежата и моторичките способности. Кога детето ќе се умори, родителите лесно може да го носат велосипедот со помош на рачката на рамот.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност:

- Воланот за управување со гумените рачки спречува лизгање на рацете дури и во најтоплите денови.
- Воланот е опремен со посебен систем за заштита (блокада на аголот на свртување) кој го ограничува свртувањето и спречува паѓање на детето. Обезбедува лесно управување на велосипедот.
- Конструкцијата на велосипедот е изработена од внимателно избрано дрво од бреза. Сите делови се со висококвалитетна завршна изработка без остри делови.
- Тркалата со лежишта од 12 инчи се изработени од квалитетна и издржлива EVA пена која е отпорна на абење и ги апсорбира сите вибрации и удари. На тркалата се наоѓаат интересни форми кои оставаат трага за време на возењето и гарантираат дека детето нема да се загуби.
- Сигурноста на конструкцијата е тестирана и поседува сертификат EN71-1.

Удобност:

- Мекото седиште може да се прилагодува по висина во опсег од 37 до 44 cm и може да се користи долг временски период. Меката облога обезбедува удобност.
- Воланот е со рачки кои се изработени од гума која е пријатна на допир и обезбедува удобност за време на возењето.
- Базата на седиштето е прекриена со мека пластика која значително влијае на удобноста за време на возењето особено по нерамен терен.
- Рачката за носење која се наоѓа на рамот им овозможува на родителите удобно носење на велосипедот додека малечкото го запознава светот на своите нозе.

Функционалност:

- Kinderkraft RUNNER го развива чувството за орджување на рамнотежа кај децата. Возењето на него истовремено претставува и одлична забава.
- Велосипедот ги развива моторичките способности и координацијата кај децата. Истовремено, додека детето го вози велосипедот, поминува време на отворено и на свеж воздух.
- RUNNER е совршен за припремање на детето за класичен велосипед со педали.
- Возењето на велосипед без педали е интуитивна активност и обезбедува многу радост, а детето истовремено учи одлично да се забавува.


Изработка

Материјали:

- Тркала: EVA пена
- Рам: дрво од бреза
- Рачки: гума

Димензии:

- ширина: 38 cm
- должина: 83 cm
- висина: 54 cm
- дијаметар на тркалата: 28 cm
- опсег на прилагодување на седиштето по висина: 37 - 44 cm

- тежина на производот: 3,4 kg
- димензии на пакувањето: 55/32/16 cm / 4 kg

Спецификации

Бренд
KINDERKRAFT

Тежина и димензии

Тежина
5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
6I30GMMJKX

EAN /   код

EAN /   код
ANBUC3E1WA
3.980 ДЕНЗаштеда 398 ДЕН
3.582ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Опис на производот

Дрвен баланс велосипед Kinderkraft RUNNER

Kinderkraft RUNNER е совршен за активни мали велосипедисти. Соодветен е за деца од 3 години, а може да се користи до тежина од 35 kg. Неговата издржлива конструкција е произведена во склад со најновите сигурносни стандарди, а воланот за управување е со ограничен агол на свртување со што се намалува ризикот за паѓање за време на возењето. Kinderkaft RUNNER обезбедува радост и забава за вашите малечки, а истовремено ги развива координацијата, рамнотежата и моторичките способности. Кога детето ќе се умори, родителите лесно може да го носат велосипедот со помош на рачката на рамот.

ПРЕДНОСТИ

Сигурност:

- Воланот за управување со гумените рачки спречува лизгање на рацете дури и во најтоплите денови.
- Воланот е опремен со посебен систем за заштита (блокада на аголот на свртување) кој го ограничува свртувањето и спречува паѓање на детето. Обезбедува лесно управување на велосипедот.
- Конструкцијата на велосипедот е изработена од внимателно избрано дрво од бреза. Сите делови се со висококвалитетна завршна изработка без остри делови.
- Тркалата со лежишта од 12 инчи се изработени од квалитетна и издржлива EVA пена која е отпорна на абење и ги апсорбира сите вибрации и удари. На тркалата се наоѓаат интересни форми кои оставаат трага за време на возењето и гарантираат дека детето нема да се загуби.
- Сигурноста на конструкцијата е тестирана и поседува сертификат EN71-1.

Удобност:

- Мекото седиште може да се прилагодува по висина во опсег од 37 до 44 cm и може да се користи долг временски период. Меката облога обезбедува удобност.
- Воланот е со рачки кои се изработени од гума која е пријатна на допир и обезбедува удобност за време на возењето.
- Базата на седиштето е прекриена со мека пластика која значително влијае на удобноста за време на возењето особено по нерамен терен.
- Рачката за носење која се наоѓа на рамот им овозможува на родителите удобно носење на велосипедот додека малечкото го запознава светот на своите нозе.

Функционалност:

- Kinderkraft RUNNER го развива чувството за орджување на рамнотежа кај децата. Возењето на него истовремено претставува и одлична забава.
- Велосипедот ги развива моторичките способности и координацијата кај децата. Истовремено, додека детето го вози велосипедот, поминува време на отворено и на свеж воздух.
- RUNNER е совршен за припремање на детето за класичен велосипед со педали.
- Возењето на велосипед без педали е интуитивна активност и обезбедува многу радост, а детето истовремено учи одлично да се забавува.


Изработка

Материјали:

- Тркала: EVA пена
- Рам: дрво од бреза
- Рачки: гума

Димензии:

- ширина: 38 cm
- должина: 83 cm
- висина: 54 cm
- дијаметар на тркалата: 28 cm
- опсег на прилагодување на седиштето по висина: 37 - 44 cm

- тежина на производот: 3,4 kg
- димензии на пакувањето: 55/32/16 cm / 4 kg

Спецификации

Бренд
KINDERKRAFT

Тежина и димензии

Тежина
5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
6I30GMMJKX

EAN /   код

EAN /   код
ANBUC3E1WA
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.