0 thumbnail image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey
1 thumbnail image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey
2 thumbnail image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey
Selected image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey
Selected image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey
Selected image for KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey

KINDERKRAFT Количка - RINE moonlight grey

Либерта
10.490 ДЕНЗаштеда 1.049 ДЕН
9.441ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Боја:Сива

Опис на производот

RINE е количка која е решение за секој зафатен родител!
Оваа количка е наменета за деца од 6 месеци до 22 кг - ќе служи за деца до околу 4 години. Благодарение на добро дизајнираните решенија, RINE ќе ја олесни секоја прошетка со вашето бебе. Има потпирач за грб, прилагодлив потпирач за нозе и можност за преклопување на количката со една рака. Кога е преклопена, количката стои сама. RINE е количка совршена за сите временски услови: има водоотпорна тенда со UPF50+ филтер и дополнителна настрешница.
Има целосна апсорпција на удари на 4 тркала, благодарение на што ќе работи и при градска прошетка и возење по патека во паркот.

Количките RINE имаат суспензија со 4 тркала. Количката може да се справи со градскиот тротоар, а исто така работи добро на чакал и парковски патеки. Тркалата се направени од лесна пена отпорна на дупчење - не треба да ги надувате. Предните тркала се ротираат за 360 степени и може да се фиксираат.

Количката RINE ќе се користи во текот на целото времетраење на прошетката. Има пространо седиште и потпирач за грб кој може да се прилагоди во лежечка положба. Потпирачот за нозе може да се намести до 4 позиции.Количката ќе биде тивок родителски асистент до околу 4 години.

Можете лесно да го преклопите RINE со едната рака за да го ставите во багажникот на вашиот автомобил или да го оставите во вашиот стан. Количката стои сама по превиткување.

Едноставното прилагодување на потпирачот за грб во положбата за лежење и прилагодувањето на потпирачот за нозе ќе ви овозможат да создадете пријатен простор за вашето дете да спие на отворено за неколку секунди.

Можете лесно да ја продолжите водоотпорната тенда за да му обезбедите повеќе сенка на вашето дете. Има дополнителна настрешница за сончање и UPF50+ филтер - го штити бебето од штетните УВ зраци. Во кабината има прозорец за контакт со детето.

Големо, удобно седиште
Седиштето на количката е широко и удобно. Обезбедува удобност и на помалите и на постарите деца.
Силна челична рамка

Тркалата се направени од пена отпорна на пробивање
Количката е изработена од полиестер што брзо се суши

Возраст/тежина/висина на детето: од 6 месеци до 22 кг
Тежина на производот: 9,6 кг
Димензии на производот: Преклопен: 88x56x322 cm
Расклопен: 115 x 90 x 56 cm
Предни тркала: 15,5 см
Задни тркала: 24,5 см

Спецификации

Бренд
KINDERKRAFT

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
5VHCR5IHN6

EAN /   код

EAN /   код
ANZ2XFQIRC
10.490 ДЕНЗаштеда 1.049 ДЕН
9.441ДЕН
Понудата важи од 14/04/2024 до 13/05/2024

Опис на производот

RINE е количка која е решение за секој зафатен родител!
Оваа количка е наменета за деца од 6 месеци до 22 кг - ќе служи за деца до околу 4 години. Благодарение на добро дизајнираните решенија, RINE ќе ја олесни секоја прошетка со вашето бебе. Има потпирач за грб, прилагодлив потпирач за нозе и можност за преклопување на количката со една рака. Кога е преклопена, количката стои сама. RINE е количка совршена за сите временски услови: има водоотпорна тенда со UPF50+ филтер и дополнителна настрешница.
Има целосна апсорпција на удари на 4 тркала, благодарение на што ќе работи и при градска прошетка и возење по патека во паркот.

Количките RINE имаат суспензија со 4 тркала. Количката може да се справи со градскиот тротоар, а исто така работи добро на чакал и парковски патеки. Тркалата се направени од лесна пена отпорна на дупчење - не треба да ги надувате. Предните тркала се ротираат за 360 степени и може да се фиксираат.

Количката RINE ќе се користи во текот на целото времетраење на прошетката. Има пространо седиште и потпирач за грб кој може да се прилагоди во лежечка положба. Потпирачот за нозе може да се намести до 4 позиции.Количката ќе биде тивок родителски асистент до околу 4 години.

Можете лесно да го преклопите RINE со едната рака за да го ставите во багажникот на вашиот автомобил или да го оставите во вашиот стан. Количката стои сама по превиткување.

Едноставното прилагодување на потпирачот за грб во положбата за лежење и прилагодувањето на потпирачот за нозе ќе ви овозможат да создадете пријатен простор за вашето дете да спие на отворено за неколку секунди.

Можете лесно да ја продолжите водоотпорната тенда за да му обезбедите повеќе сенка на вашето дете. Има дополнителна настрешница за сончање и UPF50+ филтер - го штити бебето од штетните УВ зраци. Во кабината има прозорец за контакт со детето.

Големо, удобно седиште
Седиштето на количката е широко и удобно. Обезбедува удобност и на помалите и на постарите деца.
Силна челична рамка

Тркалата се направени од пена отпорна на пробивање
Количката е изработена од полиестер што брзо се суши

Возраст/тежина/висина на детето: од 6 месеци до 22 кг
Тежина на производот: 9,6 кг
Димензии на производот: Преклопен: 88x56x322 cm
Расклопен: 115 x 90 x 56 cm
Предни тркала: 15,5 см
Задни тркала: 24,5 см

Спецификации

Бренд
KINDERKRAFT

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
5VHCR5IHN6

EAN /   код

EAN /   код
ANZ2XFQIRC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.