Slike LA ROCHE POSAY Балсам cicaplast baume b5 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Балсам cicaplast baume b5 40 ml

LA ROCHE POSAY Балсам cicaplast baume b5 40 ml

Anni Farm
782ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Балсам што ја смирува и регенерира кожата.
Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги.
Комплетна формула за тројно дејство:
• Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар - Цинк - Манган]
• Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
• Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Ананас ID

Шифра на производот
VUD7CEIZDV

EAN /   код

EAN /   код
3337875816809
782ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Балсам што ја смирува и регенерира кожата.
Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа.
Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги.
Комплетна формула за тројно дејство:
• Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар - Цинк - Манган]
• Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
• Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Ананас ID

Шифра на производот
VUD7CEIZDV

EAN /   код

EAN /   код
3337875816809

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.