Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
Slike LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml

LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml

ПЗУ Аптека Полин
1.400ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Погоден за чувствителна кожа. Немрсна текстура со впивачки ефект. Докажано долготраен ефект на матирање. Некомедоген е. Тестирано под надзор на дерматолог. Ден по ден, делува на изворот за двојна ефикасност против сјај + против зголемени пори. Уникатната комбинација се состои од себулиза, нова активна состојка за регулирање на себум, со посилно дејство од цинкот, избрана поради неговата способност да го спречи создавањето на себум на изворот и немрсна текстура збогатена со абсорбента микросфери и перлит за мат. ефект при апликација.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете наутро и/или навечер на целото лице. Избегнувајте го пределот околу очите. Одлична основа за шминка.
Состојки
Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Alcohol Denat, Silica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Peg-100 Stearate, Cocamide Mea, Sarcosine, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Isohexadecane, Perlite, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Pentylene Glycol, Polysorbate 80, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Salicylic Acid, Parfum / Fragrance

Тежина

Волумен
40 ml

Ананас ID

Шифра на производот
XJSEFS0DO5

EAN /   код

EAN /   код
3337872413025
1.400ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Погоден за чувствителна кожа. Немрсна текстура со впивачки ефект. Докажано долготраен ефект на матирање. Некомедоген е. Тестирано под надзор на дерматолог. Ден по ден, делува на изворот за двојна ефикасност против сјај + против зголемени пори. Уникатната комбинација се состои од себулиза, нова активна состојка за регулирање на себум, со посилно дејство од цинкот, избрана поради неговата способност да го спречи создавањето на себум на изворот и немрсна текстура збогатена со абсорбента микросфери и перлит за мат. ефект при апликација.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете наутро и/или навечер на целото лице. Избегнувајте го пределот околу очите. Одлична основа за шминка.
Состојки
Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Alcohol Denat, Silica, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Peg-100 Stearate, Cocamide Mea, Sarcosine, Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Isohexadecane, Perlite, Capryloyl Salicylic Acid, Tetrasodium Edta, Pentylene Glycol, Polysorbate 80, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Salicylic Acid, Parfum / Fragrance

Тежина

Волумен
40 ml

Ананас ID

Шифра на производот
XJSEFS0DO5

EAN /   код

EAN /   код
3337872413025
Понуди од други продавачи за истиот производ
LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
1.460ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
LA ROCHE POSAY Мат крем за лице Effaclar 40 ml
1.460ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.