0 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење бела
1 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење бела
2 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење бела
Selected image for LIONELO Столица за хранење бела
Selected image for LIONELO Столица за хранење бела
Selected image for LIONELO Столица за хранење бела

LIONELO Столица за хранење бела

ЕНЦИ МЕНЦИ
8.690ДЕН

Боја:Бела

Опис на производот

СТОЛИЦА ЗА ХРАНЕЊЕ MAYA WHITE LIONELO
Столица за хранење Maya може да се трансформира со текот на времето. Отпрвин служи како столче за хранење, но кога детето ќе порасне, може да се користи како ниско столче. Благодарение на комплет ногарки, кои се продаваат одделно, Маја одлично функционира и како стол-лулка. Производот се одликува со прилагодување на наклонот на седиштето на 3 нивоа и хоризонтално прилагодување на послужавникот на 2 нивоа.

Стабилна дрвена структура
Цврстата структура на производот е изработена од издржливо буково дрво, челик и поликарбонат. Модуларната структура на овој модел овозможува непречена трансформација, во зависност од потребите на детето. Производот доаѓа со ергономски обликуван потпирач за грб и потпирач за нозе за поддршка на стапалата. Сите заедно му обезбедуваат удобност на детето.

Безбедност и потврден квалитет
Ногарките на столчето за хранење завршуваат со влошки против лизгање, така што производот е стабилен и безбеден. Соодветната положба на детето е обезбедена со прилагодливи ремени на колковите во 3 точки и заштита за меѓуножјето. Столот помина низ повеќестепена верификација и тестови во независната лабораторија за сертификација Интертек. Производот ги задоволува строгите стандарди во согласност со европската безбедносна норма – EN 14988.

Спецификација
Упатство
Модел: Лионело Маја Вајт
Возрасен опсег: од 6 месеци
Носивост: Столче за хранење - до 15кг, Ниско столче - до 25кг
Безбедносни појаси: Безбедносни појаси со 3 точки
Прилагодување на висината: 2 позиции за прилагодување
Материјал на рамка: Буково дрво, челик, компјутер (2805)
Материјал на столче:Најлонски појаси, PU еко-кожна навлака, ПП пластичен послужавник
Тежина на производот: 6кг

Спецификации

Бренд
LIONELO

Тежина и димензии

Тежина
7.8 kg
Тежина
7.8 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Пол
Унисекс
Возраст
0м+

Ананас ID

Шифра на производот
DE6Y0YXGK2

EAN /   код

EAN /   код
5902581659453
8.690ДЕН

Опис на производот

СТОЛИЦА ЗА ХРАНЕЊЕ MAYA WHITE LIONELO
Столица за хранење Maya може да се трансформира со текот на времето. Отпрвин служи како столче за хранење, но кога детето ќе порасне, може да се користи како ниско столче. Благодарение на комплет ногарки, кои се продаваат одделно, Маја одлично функционира и како стол-лулка. Производот се одликува со прилагодување на наклонот на седиштето на 3 нивоа и хоризонтално прилагодување на послужавникот на 2 нивоа.

Стабилна дрвена структура
Цврстата структура на производот е изработена од издржливо буково дрво, челик и поликарбонат. Модуларната структура на овој модел овозможува непречена трансформација, во зависност од потребите на детето. Производот доаѓа со ергономски обликуван потпирач за грб и потпирач за нозе за поддршка на стапалата. Сите заедно му обезбедуваат удобност на детето.

Безбедност и потврден квалитет
Ногарките на столчето за хранење завршуваат со влошки против лизгање, така што производот е стабилен и безбеден. Соодветната положба на детето е обезбедена со прилагодливи ремени на колковите во 3 точки и заштита за меѓуножјето. Столот помина низ повеќестепена верификација и тестови во независната лабораторија за сертификација Интертек. Производот ги задоволува строгите стандарди во согласност со европската безбедносна норма – EN 14988.

Спецификација
Упатство
Модел: Лионело Маја Вајт
Возрасен опсег: од 6 месеци
Носивост: Столче за хранење - до 15кг, Ниско столче - до 25кг
Безбедносни појаси: Безбедносни појаси со 3 точки
Прилагодување на висината: 2 позиции за прилагодување
Материјал на рамка: Буково дрво, челик, компјутер (2805)
Материјал на столче:Најлонски појаси, PU еко-кожна навлака, ПП пластичен послужавник
Тежина на производот: 6кг

Спецификации

Бренд
LIONELO

Тежина и димензии

Тежина
7.8 kg
Тежина
7.8 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Пол
Унисекс
Возраст
0м+

Ананас ID

Шифра на производот
DE6Y0YXGK2

EAN /   код

EAN /   код
5902581659453
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.