0 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење mona црна
1 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење mona црна
2 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење mona црна
3 thumbnail image for LIONELO Столица за хранење mona црна
Selected image for LIONELO Столица за хранење mona црна
Selected image for LIONELO Столица за хранење mona црна
Selected image for LIONELO Столица за хранење mona црна
Selected image for LIONELO Столица за хранење mona црна

LIONELO Столица за хранење mona црна

ЕНЦИ МЕНЦИ
8.690ДЕН

Боја:Сива

Опис на производот

СТОЛИЦА ЗА ХРАНЕЊЕ MONA BLACK ONYX LIONELO
Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години. Прилагодливите ремени со 5 точки ви овозможуваат да го држите детето во соодветна положба додека јаде и да го обезбедите да не падне. Мона е опремена со мек тапацир кој лесно се чисти, што го прави удобно и за детето и за родителите.

Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години.
• Влошки против лизгање
• Подготвен за употреба
• Инсталациони ремени
• Прилагодување на висината

Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години. Прилагодливите ремени со 5 точки ви овозможуваат да го држите детето во соодветна положба додека јаде и да го обезбедите да не падне. Мона е опремена со мек тапацир кој лесно се чисти, што го прави удобно и за детето и за родителите.
Влошки против лизгање
Благодарение на перничињата против лизгање кои одат заедно со масивните ногарки на столот, мебелот е многу стабилен.
Подготвен за употреба
Мона 4 во 1 лесно се преклопува и не бара никакви алатки за да може целосно да ги користи неговите функции.
Инсталациони ремени
Мона има ремени благодарение на кои столчето може безбедно да се закачи на другото седиште.
Прилагодување на висината
Модуларната структура на Mona ви овозможува лесно и брзо менување на функцијата на столот, тоа е и неговата висина.
Многу апликации
Благодарение на модуларната структура, Mona 4 во 1 функционира добро не само како стол за хранење. Производот можете да го трансформирате во ниско столче или столче за кампување и столче за бар со носивост до 75 kg. Промените на функционалноста се брзи и лесни поради нозете кои се откачуваат преку „клик“. Тие ви помагаат да ја прилагодите висината на столот на тековните потреби на детето.
Стабилна модуларна структура
Структурата Мона е изработена од буково дрво и пластика, додека нејзиниот модуларен дизајн ви овозможува лесно да го прилагодите производот на една од избраните функции. Добро обликуваниот потпирач за грб на столот гарантира висока удобност и успешно го олеснува рбетот на детето. Потпирачот за нозе, вклучен во комплетот, ја поттикнува стабилноста и придонесува за удобно користење.
Безбедни решенија
Мона е испорачана со прилагодливи ремени со 5 точки со заштита за меѓуножјето. Масивните ногарки на мебелот доаѓаат со влошки против лизгање кои обезбедуваат оптимална стабилност. Претседавачот помина низ низа внатрешни инспекции и го доби сертификатот издаден од истражувачката лабораторија T?V.
Удобна употреба
Мона има голема и лесна за чистење, прилагодлива фиока со силиконски подлога што се вади. Столот е опремен со мек тапацир со пена слој кој може да се пере во машина за перење. Благодарение на својствата за терморегулација, материјалот не само што обезбедува удобно користење, туку и му обезбедува на детето заштита од потење.

Функции: стол за хранење, ниско столче, подлога за стол, столче за бар
Максимално оптоварување: стол за хранење: до 15кг, ниско столче: до 25кг, подлога за стол: до 15кг, столче за бар: до 75кг
Димензии на производот: столче за хранење: 62 x 66 x 98 cm, ниско столче: 51 x 51 x 76 cm, подлога за стол: 40 x 39 x 41 cm, столче за бар: 62 x 66 x 67 cm
Прилагодување на висината: 3-ниво
Тежина на производот: ниско столче: 4,8кг, столче: 9кг
Подесување на потпирачот за грб: бр
Подесување на потпирачот за нозе: бр
Фиока: двојно, подесување на 3 нивоа, се вади
Безбедносни појаси: 5-точка

Спецификации

Бренд
LIONELO

Тежина и димензии

Тежина
10.1 kg
Тежина
10.1 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Пол
Унисекс
Возраст
6м+

Ананас ID

Шифра на производот
YG6Y0568OE

EAN /   код

EAN /   код
5903771700375
8.690ДЕН

Опис на производот

СТОЛИЦА ЗА ХРАНЕЊЕ MONA BLACK ONYX LIONELO
Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години. Прилагодливите ремени со 5 точки ви овозможуваат да го држите детето во соодветна положба додека јаде и да го обезбедите да не падне. Мона е опремена со мек тапацир кој лесно се чисти, што го прави удобно и за детето и за родителите.

Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години.
• Влошки против лизгање
• Подготвен за употреба
• Инсталациони ремени
• Прилагодување на висината

Мона 4 во 1 е безбеден и универзален производ, познат по издржливата модуларна структура и може да им служи на децата многу години. Прилагодливите ремени со 5 точки ви овозможуваат да го држите детето во соодветна положба додека јаде и да го обезбедите да не падне. Мона е опремена со мек тапацир кој лесно се чисти, што го прави удобно и за детето и за родителите.
Влошки против лизгање
Благодарение на перничињата против лизгање кои одат заедно со масивните ногарки на столот, мебелот е многу стабилен.
Подготвен за употреба
Мона 4 во 1 лесно се преклопува и не бара никакви алатки за да може целосно да ги користи неговите функции.
Инсталациони ремени
Мона има ремени благодарение на кои столчето може безбедно да се закачи на другото седиште.
Прилагодување на висината
Модуларната структура на Mona ви овозможува лесно и брзо менување на функцијата на столот, тоа е и неговата висина.
Многу апликации
Благодарение на модуларната структура, Mona 4 во 1 функционира добро не само како стол за хранење. Производот можете да го трансформирате во ниско столче или столче за кампување и столче за бар со носивост до 75 kg. Промените на функционалноста се брзи и лесни поради нозете кои се откачуваат преку „клик“. Тие ви помагаат да ја прилагодите висината на столот на тековните потреби на детето.
Стабилна модуларна структура
Структурата Мона е изработена од буково дрво и пластика, додека нејзиниот модуларен дизајн ви овозможува лесно да го прилагодите производот на една од избраните функции. Добро обликуваниот потпирач за грб на столот гарантира висока удобност и успешно го олеснува рбетот на детето. Потпирачот за нозе, вклучен во комплетот, ја поттикнува стабилноста и придонесува за удобно користење.
Безбедни решенија
Мона е испорачана со прилагодливи ремени со 5 точки со заштита за меѓуножјето. Масивните ногарки на мебелот доаѓаат со влошки против лизгање кои обезбедуваат оптимална стабилност. Претседавачот помина низ низа внатрешни инспекции и го доби сертификатот издаден од истражувачката лабораторија T?V.
Удобна употреба
Мона има голема и лесна за чистење, прилагодлива фиока со силиконски подлога што се вади. Столот е опремен со мек тапацир со пена слој кој може да се пере во машина за перење. Благодарение на својствата за терморегулација, материјалот не само што обезбедува удобно користење, туку и му обезбедува на детето заштита од потење.

Функции: стол за хранење, ниско столче, подлога за стол, столче за бар
Максимално оптоварување: стол за хранење: до 15кг, ниско столче: до 25кг, подлога за стол: до 15кг, столче за бар: до 75кг
Димензии на производот: столче за хранење: 62 x 66 x 98 cm, ниско столче: 51 x 51 x 76 cm, подлога за стол: 40 x 39 x 41 cm, столче за бар: 62 x 66 x 67 cm
Прилагодување на висината: 3-ниво
Тежина на производот: ниско столче: 4,8кг, столче: 9кг
Подесување на потпирачот за грб: бр
Подесување на потпирачот за нозе: бр
Фиока: двојно, подесување на 3 нивоа, се вади
Безбедносни појаси: 5-точка

Спецификации

Бренд
LIONELO

Тежина и димензии

Тежина
10.1 kg
Тежина
10.1 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Пол
Унисекс
Возраст
6м+

Ананас ID

Шифра на производот
YG6Y0568OE

EAN /   код

EAN /   код
5903771700375
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.