Selected image for LOBELLO Baby бисквити gluten free 4m+

LOBELLO Baby бисквити gluten free 4m+

215ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Препорачана возраст – од 4 месеци. Создадени од житарки кои природно не содржат глутен. Не содржат траги од глутен, млеко, мед, јајце, соја. Начин на употреба: додадете неколку бисквити во течноста што бебето вообичаено ја консумира (зовриена вода, чајче, АД или мајчино млеко) или во овошната кашичка и добро промешајте рачно или со блендер додека не се добие хомогена смеса. Кога бебето ќе почне да јаде само, можете да му дадете Lo Bello бисквитче директно од пакувањето, тие брзо се топат и се погодни за држење во малите бебешки рачиња.

Спецификации

Бренд
LOBELLO

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
12ZRPLATWR

EAN /   код

EAN /   код
8008533540903
215ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Препорачана возраст – од 4 месеци. Создадени од житарки кои природно не содржат глутен. Не содржат траги од глутен, млеко, мед, јајце, соја. Начин на употреба: додадете неколку бисквити во течноста што бебето вообичаено ја консумира (зовриена вода, чајче, АД или мајчино млеко) или во овошната кашичка и добро промешајте рачно или со блендер додека не се добие хомогена смеса. Кога бебето ќе почне да јаде само, можете да му дадете Lo Bello бисквитче директно од пакувањето, тие брзо се топат и се погодни за држење во малите бебешки рачиња.

Спецификации

Бренд
LOBELLO

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
12ZRPLATWR

EAN /   код

EAN /   код
8008533540903
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.