Selected image for Магнетна табла за цртање 2/1

Магнетна табла за цртање 2/1

1.050 ДЕНЗаштеда 300 ДЕН
750ДЕН
Понудата важи од 07/06/2024 до 13/06/2024

Боја:Сина

Опис на производот

2 во 1 магнетната табла е иновативна играчка која покрај игра и забава ќе развие и вештини кај вашето дете.
Има две страни - едната страна е наменета за цртање, а другата за игра сложувалка.
На таблата се црта со пенкало кое е дел од истата, а исто така содржи 3 печати со различни фигури. 
Изработена е од материјал, така што тоа што се пишува може да се брише и повторно да се користи на ист начин, што ја прави еколошки пријатна алтернатива на хартија и други недолготрајни материјали.
Креирањето на различни фигури со сложувалката ги стимулира креативноста и визуелната перцепција на детето. Тоа треба да размислува и да се обидува да ги сложи парчињата на начин на кој ќе формира фигура. Ова го поттикнува развојот на креативно мислење и визуелна способност.
Исто така, таблата е компактна и лесна за носење, што значи дека децата можат да ја користат каде и да се наоѓаат.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
1.15 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Пол
Унисекс
Други карактеристики
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
C5LCUAGDEY

EAN /   код

EAN /   код
44074989912301
1.050 ДЕНЗаштеда 300 ДЕН
750ДЕН
Понудата важи од 07/06/2024 до 13/06/2024

Опис на производот

2 во 1 магнетната табла е иновативна играчка која покрај игра и забава ќе развие и вештини кај вашето дете.
Има две страни - едната страна е наменета за цртање, а другата за игра сложувалка.
На таблата се црта со пенкало кое е дел од истата, а исто така содржи 3 печати со различни фигури. 
Изработена е од материјал, така што тоа што се пишува може да се брише и повторно да се користи на ист начин, што ја прави еколошки пријатна алтернатива на хартија и други недолготрајни материјали.
Креирањето на различни фигури со сложувалката ги стимулира креативноста и визуелната перцепција на детето. Тоа треба да размислува и да се обидува да ги сложи парчињата на начин на кој ќе формира фигура. Ова го поттикнува развојот на креативно мислење и визуелна способност.
Исто така, таблата е компактна и лесна за носење, што значи дека децата можат да ја користат каде и да се наоѓаат.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
1.15 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Пол
Унисекс
Други карактеристики
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
C5LCUAGDEY

EAN /   код

EAN /   код
44074989912301
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.