0 thumbnail image for MARTES Велосипедска кацига SMUG
1 thumbnail image for MARTES Велосипедска кацига SMUG
2 thumbnail image for MARTES Велосипедска кацига SMUG
Selected image for MARTES Велосипедска кацига SMUG
Selected image for MARTES Велосипедска кацига SMUG
Selected image for MARTES Велосипедска кацига SMUG

MARTES Велосипедска кацига SMUG

2.560 ДЕНЗаштеда 512 ДЕН
2.048ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Боја:Црна

Големина

Опис на производот

Добро избраната кацига ќе ви обезбеди соодветна заштита на главата во случај на пад и ви гарантира безбедно возење. Производ создаден врз основа на технологијата IN-MOULD, кој е во согласност со стандардот en1078: 2012 + A1. IN-MOULD е технологија заснована на обликување со вбризгување на кацигата. Го спречува лупењето на внатрешниот од надворешниот слој, обезбедувајќи издржливост и цврстина на изработката. Прилагодувањето на големината ќе ви помогне во удобноста при носењето на кацигата. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста. Има 11 отвори за вентилација.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 11 вентилациони дупки
● Отстранлива постава

Техничка спецификација:
● Големина: M 55-58cm, L 58-61cm
● EPS, PC
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
MARTES

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
B2G3N9RO6G

EAN /   код

EAN /   код
ANEKHZL08A
2.560 ДЕНЗаштеда 512 ДЕН
2.048ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Опис на производот

Добро избраната кацига ќе ви обезбеди соодветна заштита на главата во случај на пад и ви гарантира безбедно возење. Производ создаден врз основа на технологијата IN-MOULD, кој е во согласност со стандардот en1078: 2012 + A1. IN-MOULD е технологија заснована на обликување со вбризгување на кацигата. Го спречува лупењето на внатрешниот од надворешниот слој, обезбедувајќи издржливост и цврстина на изработката. Прилагодувањето на големината ќе ви помогне во удобноста при носењето на кацигата. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста. Има 11 отвори за вентилација.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 11 вентилациони дупки
● Отстранлива постава

Техничка спецификација:
● Големина: M 55-58cm, L 58-61cm
● EPS, PC
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
MARTES

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
B2G3N9RO6G

EAN /   код

EAN /   код
ANEKHZL08A
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.