Slike ME:FIRST EAA + L-ME:FIRST Глутамин 250 г - Lemon Lime
Slike ME:FIRST EAA + L-ME:FIRST Глутамин 250 г - Lemon Lime

ME:FIRST EAA + L-ME:FIRST Глутамин 250 г - Lemon Lime

POLLEO SPORT
1.780ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Новитет од Me:First: Прва линија на висококвалитетни амино киселини!

Експертите од Me:First развија нова формула која содржи EAA и L-глутамин. Тоа е мешавина на амино киселини со есенцијални амино киселини и Л-глутамин.Формулата EAA + L-Glutamine ги обезбедува највредните есенцијални амино киселини, кои се неопходни за нормално функционирање на организмот, бидејќи телото не може да ги синтетизира и затоа мора да ги внесуваме со храна.Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се есенцијални и сочинуваат приближно 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини.Од друга страна, Л-глутаминот се смета за владетел на сите амино киселини, кој се смета дека е навистина неопходен за организмот во стресни ситуации. Тоа е условно есенцијална аминокиселина, што значи дека во нормални услови нашето тело може да ја произведе во количини што се доволни за нормално функционирање, но во одредени ситуации, како ментален или физички стрес, постои зголемена потреба за оваа аминокиселина, а тоа е, за оптимално функционирање, во овие услови потребно е дополнително да се внесе. Со оглед на тоа дека интензивниот тренинг предизвикува ментален и физички напор, Л-глутаминот е совршено решение за професионален спортист или активен рекреативец.Придобивките од ЕАА и Л-глутаминотБез ГМО и глутен
само 40 kcal по порција
погоден за вегани и вегетаријанци
Користење:

Истурете 200 ml вода во шејкер, додадете 1 топка (10 g) прашок, добро протресете и консумирајте еднаш дневно после тренинг.Забелешки: Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не смеат да се надминат.

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
K4NT2OZBDW

EAN /   код

EAN /   код
3856026804132
1.780ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Новитет од Me:First: Прва линија на висококвалитетни амино киселини!

Експертите од Me:First развија нова формула која содржи EAA и L-глутамин. Тоа е мешавина на амино киселини со есенцијални амино киселини и Л-глутамин.Формулата EAA + L-Glutamine ги обезбедува највредните есенцијални амино киселини, кои се неопходни за нормално функционирање на организмот, бидејќи телото не може да ги синтетизира и затоа мора да ги внесуваме со храна.Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се есенцијални и сочинуваат приближно 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини.Од друга страна, Л-глутаминот се смета за владетел на сите амино киселини, кој се смета дека е навистина неопходен за организмот во стресни ситуации. Тоа е условно есенцијална аминокиселина, што значи дека во нормални услови нашето тело може да ја произведе во количини што се доволни за нормално функционирање, но во одредени ситуации, како ментален или физички стрес, постои зголемена потреба за оваа аминокиселина, а тоа е, за оптимално функционирање, во овие услови потребно е дополнително да се внесе. Со оглед на тоа дека интензивниот тренинг предизвикува ментален и физички напор, Л-глутаминот е совршено решение за професионален спортист или активен рекреативец.Придобивките од ЕАА и Л-глутаминотБез ГМО и глутен
само 40 kcal по порција
погоден за вегани и вегетаријанци
Користење:

Истурете 200 ml вода во шејкер, додадете 1 топка (10 g) прашок, добро протресете и консумирајте еднаш дневно после тренинг.Забелешки: Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не смеат да се надминат.

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
K4NT2OZBDW

EAN /   код

EAN /   код
3856026804132
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.