Slike ME:FIRST Whey хидролизат Premium 2270 g - Chocolate Gourmet
Slike ME:FIRST Whey хидролизат Premium 2270 g - Chocolate Gourmet

ME:FIRST Whey хидролизат Premium 2270 g - Chocolate Gourmet

POLLEO SPORT
4.890ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Me F1rst Premium Hydrowhey 2.27kg Unflavoured – Ми Фирст Премиум хидролизиран изолат од протеин од сурутка без вкус во пакување од 2.27 кг

Додаток во исхрана .

Пред, за време или по завршување на тренинг / Фирст стандард за квалитет / Премиум квалитет / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи и аспартам / Без Глутен / Без ГМО / Чисти фракции од хидролизиран протеин од сурутка / Формула со највисок удел на протеин / Погодно за вегетаријанци / 95 гр супериорна матрица од протеин од сурутка / 0 грама шеќери / 0 гр јаглехидрати супериорна матрица од протеин од сурутка.

Специфично дизајнирана и иновативна протеинска формула.

Супериорната матрица од протеин од сурутка е дизајнирана од спортисти и одобрена од нутриционисти за сите атлетски активни личности кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот протеински внес  кој придонесува до растот и одржувањето на мускулната маса.

Премиум хидролизираниот протеин од сурутка е најдобриот чист протеин од млечни производи и претставува бленд од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – најчистите форми на протеин од сурутка во ЕУ. 

Протеинот придонесува за раст на мускулната маса и нејзино одржување.

Целосно е без ГМО и не содржи забранети состојки кои прават проблем на допинг тестови.

Слободен од траги од антибиотици бидејки е направено од млеко од крави кои се растени и хранети со треба на Ирските пасишта.

 Премиум протеинот од сурутка доаѓа во повеќе одлични вкусови што ќе го задоволат непцето на било кој спортист со својата кремаста и мазна текстура.

Хидролизиран протеин од сурутка ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана.

Има одличен амино киселински профил од каде што добивате од едно сервирање 5 гр БЦАА и  4 гр Глутамин.

Не содржи бои, забранети состојки, презервативи и додадени шеќери.

Спецификации

Бренд
ME:First

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ENNT29KXU6

EAN /   код

EAN /   код
3858892293676
4.890ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Me F1rst Premium Hydrowhey 2.27kg Unflavoured – Ми Фирст Премиум хидролизиран изолат од протеин од сурутка без вкус во пакување од 2.27 кг

Додаток во исхрана .

Пред, за време или по завршување на тренинг / Фирст стандард за квалитет / Премиум квалитет / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи и аспартам / Без Глутен / Без ГМО / Чисти фракции од хидролизиран протеин од сурутка / Формула со највисок удел на протеин / Погодно за вегетаријанци / 95 гр супериорна матрица од протеин од сурутка / 0 грама шеќери / 0 гр јаглехидрати супериорна матрица од протеин од сурутка.

Специфично дизајнирана и иновативна протеинска формула.

Супериорната матрица од протеин од сурутка е дизајнирана од спортисти и одобрена од нутриционисти за сите атлетски активни личности кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот протеински внес  кој придонесува до растот и одржувањето на мускулната маса.

Премиум хидролизираниот протеин од сурутка е најдобриот чист протеин од млечни производи и претставува бленд од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – најчистите форми на протеин од сурутка во ЕУ. 

Протеинот придонесува за раст на мускулната маса и нејзино одржување.

Целосно е без ГМО и не содржи забранети состојки кои прават проблем на допинг тестови.

Слободен од траги од антибиотици бидејки е направено од млеко од крави кои се растени и хранети со треба на Ирските пасишта.

 Премиум протеинот од сурутка доаѓа во повеќе одлични вкусови што ќе го задоволат непцето на било кој спортист со својата кремаста и мазна текстура.

Хидролизиран протеин од сурутка ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана.

Има одличен амино киселински профил од каде што добивате од едно сервирање 5 гр БЦАА и  4 гр Глутамин.

Не содржи бои, забранети состојки, презервативи и додадени шеќери.

Спецификации

Бренд
ME:First

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ENNT29KXU6

EAN /   код

EAN /   код
3858892293676
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.