Slike MEDEX Аписируп 140мл
Ново
Slike MEDEX Аписируп 140мл
Ново

MEDEX Аписируп 140мл

ТЕКСТИЛ
520ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Аписируп-додаток во исхрана.
• Содржи мед, прополис, слез, тимјан, вит.А и Ц.
• Без ароми, конзерванси и бои.

Природна помош за респираторниот и имунолошкиот систем
Содржи мед, екстракти од слез, мајчина душица и прополис, витамин Ц и витамин А
Со стандардизирана содржина на биофлавоноиди во прополисот

За кого е наменет Аписируп?

Сите оние со настинки и знаци на болест
Оние со потешки форми на грип
Оние со воспалени горните и долните дишни патишта
Оние кои страдаат од губење на гласот поради вирусни заболувања
Оние кои имаат настинка со напади на кашлање
Оние кои сакаат да го зајакнат својот имунолошки систем
Apisirup е сируп на база на мед со 91% мед или 173 g мед по шише. Медот е важна хранлива материја, а неговото консумирање докажано ја смирува кашлицата и го ублажува искашлувањето.

Заедно со над 91% од медот, Apisirup содржи течен екстракт од слезово и екстракт од мајчина душица. Слезово и мајчина душица се користат за олеснување при проблеми со сува кашлица и искашлување и за смирување на кашлицата.

70% течен екстракт од прополис во сируп. Научните студии потврдија дека оваа мешавина од смола, флавоноиди и флавон има антивирусно, антибактериско и антигабично дејство. Бидејќи содржи и витамин Ц (L-аскорбинска киселина) и витамин А (ретинил палмитат). Бидејќи Apisirup е направен по докажан традиционален рецепт и затоа што се флашира во контролирано производство, со што се обезбедува безбедност и стабилност на состојките. Бидејќи нема конзерванси, бои, вештачки ароми и засладувачи и затоа што растителните екстракти во Аписирупот се природни.

  • ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО - СЛОВЕНИЈА

Спецификации

Бренд
MEDEX

Ананас ID

Шифра на производот
2OTU6A4ZBV

EAN /   код

EAN /   код
3838988323111
520ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Аписируп-додаток во исхрана.
• Содржи мед, прополис, слез, тимјан, вит.А и Ц.
• Без ароми, конзерванси и бои.

Природна помош за респираторниот и имунолошкиот систем
Содржи мед, екстракти од слез, мајчина душица и прополис, витамин Ц и витамин А
Со стандардизирана содржина на биофлавоноиди во прополисот

За кого е наменет Аписируп?

Сите оние со настинки и знаци на болест
Оние со потешки форми на грип
Оние со воспалени горните и долните дишни патишта
Оние кои страдаат од губење на гласот поради вирусни заболувања
Оние кои имаат настинка со напади на кашлање
Оние кои сакаат да го зајакнат својот имунолошки систем
Apisirup е сируп на база на мед со 91% мед или 173 g мед по шише. Медот е важна хранлива материја, а неговото консумирање докажано ја смирува кашлицата и го ублажува искашлувањето.

Заедно со над 91% од медот, Apisirup содржи течен екстракт од слезово и екстракт од мајчина душица. Слезово и мајчина душица се користат за олеснување при проблеми со сува кашлица и искашлување и за смирување на кашлицата.

70% течен екстракт од прополис во сируп. Научните студии потврдија дека оваа мешавина од смола, флавоноиди и флавон има антивирусно, антибактериско и антигабично дејство. Бидејќи содржи и витамин Ц (L-аскорбинска киселина) и витамин А (ретинил палмитат). Бидејќи Apisirup е направен по докажан традиционален рецепт и затоа што се флашира во контролирано производство, со што се обезбедува безбедност и стабилност на состојките. Бидејќи нема конзерванси, бои, вештачки ароми и засладувачи и затоа што растителните екстракти во Аписирупот се природни.

  • ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО - СЛОВЕНИЈА

Спецификации

Бренд
MEDEX

Ананас ID

Шифра на производот
2OTU6A4ZBV

EAN /   код

EAN /   код
3838988323111

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.