Slike MEDEX Желе ројал јуниор ампули со матичен млеч 90мл- за децa
Ново
Slike MEDEX Желе ројал јуниор ампули со матичен млеч 90мл- за децa
Ново

MEDEX Желе ројал јуниор ампули со матичен млеч 90мл- за децa

ТЕКСТИЛ
1.360 ДЕНЗаштеда 68 ДЕН
1.292ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 20/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

• Желе РОЈАЛ ЈУНИОР 90мл- додаток во исхрана.
• Содржи 250мг мат.млеч + вит.А, Е и Ц.
• Без ароми, конзерванси и бои.

EDEX Gelee royale junior матичен млеч во раствор ампули, 10 ампули.

Производот Gelée royale junior е развиен од Medex специјално за деца. Содржи 250 mg матичен млеч во едно шише, природни витамини Ц и Е и природен бета каротен. Витамините се внимателно одбрани и прилагодени на потребите на децата. Витаминот Ц има улога во функцијата на имунолошкиот систем и придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, витаминот Е има улога во заштитата на клетките од оксидативен стрес (дејствуваат како антиоксиданс), витаминот А има улога во функцијата на имунолошкиот систем и во зачувувањето на видот.

Gelée royale junior има вкусен вкус, а поради силната портокалова боја, која е последица на содржината на природниот бета каротен, привлечен е и за око.

Ги обожаваат помладите деца на Gelée Royale. Понудете им го пред целосен појадок, како награда за навремено станување или заедно со нив „наздравете“ за новиот ден и одберете некој од производите на Gelée royale за возрасни.

Производот е во шишиња кои се безбедни и лесни за употреба, а во исто време го чуваат и обезбедуваат квалитетот на состојките на производот.

Состав: вода, емулгатор: сорбитол сируп, свеж матичен млеч 2,5%, сок од ацерола во прав (природен витамин Ц), масло од соја (природен витамин Е, ?-токоферил ацетат), бета-каротен во прав (природен провитамин А), есенцијално масло од лимон .

Без конзерванси, вештачки бои и ароми.

  • ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО - СЛОВЕНИЈА

Спецификации

Бренд
MEDEX

Ананас ID

Шифра на производот
PKTU686EYY

EAN /   код

EAN /   код
3838988321827
1.360 ДЕНЗаштеда 68 ДЕН
1.292ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 20/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

• Желе РОЈАЛ ЈУНИОР 90мл- додаток во исхрана.
• Содржи 250мг мат.млеч + вит.А, Е и Ц.
• Без ароми, конзерванси и бои.

EDEX Gelee royale junior матичен млеч во раствор ампули, 10 ампули.

Производот Gelée royale junior е развиен од Medex специјално за деца. Содржи 250 mg матичен млеч во едно шише, природни витамини Ц и Е и природен бета каротен. Витамините се внимателно одбрани и прилагодени на потребите на децата. Витаминот Ц има улога во функцијата на имунолошкиот систем и придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, витаминот Е има улога во заштитата на клетките од оксидативен стрес (дејствуваат како антиоксиданс), витаминот А има улога во функцијата на имунолошкиот систем и во зачувувањето на видот.

Gelée royale junior има вкусен вкус, а поради силната портокалова боја, која е последица на содржината на природниот бета каротен, привлечен е и за око.

Ги обожаваат помладите деца на Gelée Royale. Понудете им го пред целосен појадок, како награда за навремено станување или заедно со нив „наздравете“ за новиот ден и одберете некој од производите на Gelée royale за возрасни.

Производот е во шишиња кои се безбедни и лесни за употреба, а во исто време го чуваат и обезбедуваат квалитетот на состојките на производот.

Состав: вода, емулгатор: сорбитол сируп, свеж матичен млеч 2,5%, сок од ацерола во прав (природен витамин Ц), масло од соја (природен витамин Е, ?-токоферил ацетат), бета-каротен во прав (природен провитамин А), есенцијално масло од лимон .

Без конзерванси, вештачки бои и ароми.

  • ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО - СЛОВЕНИЈА

Спецификации

Бренд
MEDEX

Ананас ID

Шифра на производот
PKTU686EYY

EAN /   код

EAN /   код
3838988321827
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.