Slike MITSUBISHI ELECTRIC Клима инвертер MSZ/MUZ-AP35VG
Slike MITSUBISHI ELECTRIC Клима инвертер MSZ/MUZ-AP35VG

MITSUBISHI ELECTRIC Клима инвертер MSZ/MUZ-AP35VG

Климатизер МК
72.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Капацитет ладење (kw) 3.520 (0.770~4.100)
Капацитет на греење (kw) 3.81(0.85~4.777)
Потрошувачка ладење (w) 1100(220~1350)
Потрошувачка греење (w) 1295(260~1800)
Проток на воздух: 800 m³
Одвлажнување(L): 1.8
SEER / SCOP: 8.6/4.7
Работна температура: -20°C ~+50°C
Препорачана површина: 30~40m131
Грејач во надворешна единица: Не
SMART/WI-FI: Сериски
Димензии надворешна единица: 714 x 800 x 285 mm
Димензии внатрешна единица: 550 x 800 x 285
Филтри: Плазма филтер. филтер за прашина

Спецификации

Бренд
MITSUBISHI ELECTRIC

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
30 dB
Моќ
3500 W

Ананас ID

Шифра на производот
TSQ5ALI9DF

EAN /   код

EAN /   код
ANPY5T9TZT
72.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Капацитет ладење (kw) 3.520 (0.770~4.100)
Капацитет на греење (kw) 3.81(0.85~4.777)
Потрошувачка ладење (w) 1100(220~1350)
Потрошувачка греење (w) 1295(260~1800)
Проток на воздух: 800 m³
Одвлажнување(L): 1.8
SEER / SCOP: 8.6/4.7
Работна температура: -20°C ~+50°C
Препорачана површина: 30~40m131
Грејач во надворешна единица: Не
SMART/WI-FI: Сериски
Димензии надворешна единица: 714 x 800 x 285 mm
Димензии внатрешна единица: 550 x 800 x 285
Филтри: Плазма филтер. филтер за прашина

Спецификации

Бренд
MITSUBISHI ELECTRIC

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
30 dB
Моќ
3500 W

Ананас ID

Шифра на производот
TSQ5ALI9DF

EAN /   код

EAN /   код
ANPY5T9TZT
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.