Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер

MITSUBISHI Клима уред MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++ 12-ka инвертер

River Soft
80.900ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Клима Mitsubishi MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++
Inverter Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда “i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче Автоматско рестартирање,
Wi-Fi,
Multi split,
24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (8.6/4.7)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3800.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4600.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3500/4000 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:990 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1030 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:684.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА:42.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15CДО 46C
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:10.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:31.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32 ФИЛТРИ:Purifying филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:800 X 550 X 285 mm

Спецификации

Бренд
XIAOMItsubishi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
45 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
19 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
42 kg
Должина (см)
21.9 cm
Ширина (см)
79.8 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
44AAJT64N5

EAN /   код

EAN /   код
ANL42XIG68
80.900ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима Mitsubishi MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG A+++
Inverter Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда “i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки само со притискање на едно копче Автоматско рестартирање,
Wi-Fi,
Multi split,
24h тајмер, неделен тајмер, самодијагноза, автоматско подесување на перките, контрола на текот на воздухот, режим за спиење, филтер за прочистување на воздухот
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++ (8.6/4.7)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3800.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4600.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3500/4000 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:990 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1030 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:684.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
НИВО НА БУЧАВА:42.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15CДО 46C
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:10.50 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:31.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32 ФИЛТРИ:Purifying филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:800 X 550 X 285 mm

Спецификации

Бренд
XIAOMItsubishi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
45 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
19 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
42 kg
Должина (см)
21.9 cm
Ширина (см)
79.8 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
44AAJT64N5

EAN /   код

EAN /   код
ANL42XIG68
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.