Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер
Slike MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер

MITSUBISHI Клима уред MSZ/MUZ-HR35VF А++/А+ 12-ka инвертер

River Soft
56.900ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред MITSUBISHI MSZ/MUZ-HR35VF
Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор Silver Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), Multi split, тајмер Самодијагноза, автоматско подесување на перките, анти алергенски филтер Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 191 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 781 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.2/4.3; А++/А+
Kапацитет за ладење: 3400 W
Kапацитет за греење: 3600 W Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 46 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 538 x 699 x 249 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 280 x 838 x 228 mm

Спецификации

Бренд
XIAOMItsubishi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
800 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
800 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3400 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
40 kg
Должина (см)
28.5 cm
Ширина (см)
80 cm
Висина (см)
55 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
77AAJJDF6C

EAN /   код

EAN /   код
ANR32XI816
56.900ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред MITSUBISHI MSZ/MUZ-HR35VF
Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор Silver Ionizer – Креира негативно јонизирани честици кои ги закачува на позитивно јонизираните честици во воздухот како што се бактерии, прашина, полен, чад, со што ефикасно се прочистува воздухот Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда Автоматско рестартирање, Wi-Fi (опционално), Multi split, тајмер Самодијагноза, автоматско подесување на перките, анти алергенски филтер Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 191 kWh
Потрошувачка на електрична енергија при греење: 781 kWh
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.2/4.3; А++/А+
Kапацитет за ладење: 3400 W
Kапацитет за греење: 3600 W Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 35 м2
Ниво на бучава: 46 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 538 x 699 x 249 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 280 x 838 x 228 mm

Спецификации

Бренд
XIAOMItsubishi

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
800 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
800 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3400 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
40 kg
Должина (см)
28.5 cm
Ширина (см)
80 cm
Висина (см)
55 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
77AAJJDF6C

EAN /   код

EAN /   код
ANR32XI816
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.