Selected image for NATURAL WEALTH Zinc-100 таблети 25mg

NATURAL WEALTH Zinc-100 таблети 25mg

525ДЕН

Опис на производот

Цинкот е неопходен минерал присутен во многу ензими во организмот.
Учествува во минерализација на коските, синтеза на протеини, заздравување на рани, влијае на работата на имунитетниот систем, правилна дистрибуција на инсулин и има удел во регулирањето на крвниот притисок и срцевиот ритам.
Препорака:
- При намален имунитет, настинки и болки во грлото
- Вегетаријанци
- Кај мажите за заштита на здравјето на простатата
- При проблеми со акни
Хелиран цинк се препорачува за:
- БЕНГИНГНА ХИПЕРПЛАЗИЈА НА ПРОСТАТА
- ИМУНИТЕТ
- КОСА, КОЖА, НОКТИ
- ПОВОЗРАСНА ПОПУЛЦИЈА
- ВЕГЕТАРИЈАНЦИ
Начин на примена: 1 таблета на ден, заедно со оброк.

Спецификации

Бренд
NATURAL WEALTH

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
DEV6XAFEJ7

EAN /   код

EAN /   код
74312820007
525ДЕН

Опис на производот

Цинкот е неопходен минерал присутен во многу ензими во организмот.
Учествува во минерализација на коските, синтеза на протеини, заздравување на рани, влијае на работата на имунитетниот систем, правилна дистрибуција на инсулин и има удел во регулирањето на крвниот притисок и срцевиот ритам.
Препорака:
- При намален имунитет, настинки и болки во грлото
- Вегетаријанци
- Кај мажите за заштита на здравјето на простатата
- При проблеми со акни
Хелиран цинк се препорачува за:
- БЕНГИНГНА ХИПЕРПЛАЗИЈА НА ПРОСТАТА
- ИМУНИТЕТ
- КОСА, КОЖА, НОКТИ
- ПОВОЗРАСНА ПОПУЛЦИЈА
- ВЕГЕТАРИЈАНЦИ
Начин на примена: 1 таблета на ден, заедно со оброк.

Спецификации

Бренд
NATURAL WEALTH

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
DEV6XAFEJ7

EAN /   код

EAN /   код
74312820007
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.