0 thumbnail image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
1 thumbnail image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
2 thumbnail image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
3 thumbnail image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
Selected image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
Selected image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
Selected image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини
Selected image for NEW BALANCE Машки шорцеви сини

NEW BALANCE Машки шорцеви сини

D Sport
2.290 ДЕНЗаштеда 1.145 ДЕН
1.145ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Сина

Големина

Опис на производот

NEW BALANCE е американска компанија, со традиција подолга од 100 години. На почетокот, производството беше исклучиво по нарачка, продажбата беше бавна и брендот не беше добро познат. На денот на Бостонскиот маратон во 1972 година, Џим Дејвис ја купи компанијата и оттогаш започна нејзиниот брз развој. Популарноста на трчањето како хоби постојано расте, а компанијата ја продолжи својата посветеност на индивидуалните карактеристики на тркачите, продолжувајќи да нуди различни модели. New Balance беше првиот што користеше единствени броеви за нивните модели, наместо имиња. Бројката го дефинираше типот на моделот, активноста за која е дизајниран и дали моделот е изграден заради стабилност или брзина. Во 1976 година беше лансиран 320, првиот модел на оваа марка, кој го имаше сега познатото лого „N“. Тој беше прогласен за модел број 1 на пазарот на чевли за трчање и оттогаш прави глобален пробив. Денес, New Balance е мултинационална корпорација која произведува обувки и облека, вклучувајќи специјализирани производи за спортови како фудбал, крикет, кошарка и велосипедизам. Мисијата на брендот не е да биде најпопуларен туку најдобар, а тие наведуваат дека целта им е да ни помогнат да ги постигнеме нашите цели.

Спецификации

Бренд
NEW BALANCE

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Пол
Машки

Сезона

Сезона
Лето
Големина
S

Ананас ID

Шифра на производот
RBKMV2VHHI

EAN /   код

EAN /   код
196432497843
2.290 ДЕНЗаштеда 1.145 ДЕН
1.145ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

NEW BALANCE е американска компанија, со традиција подолга од 100 години. На почетокот, производството беше исклучиво по нарачка, продажбата беше бавна и брендот не беше добро познат. На денот на Бостонскиот маратон во 1972 година, Џим Дејвис ја купи компанијата и оттогаш започна нејзиниот брз развој. Популарноста на трчањето како хоби постојано расте, а компанијата ја продолжи својата посветеност на индивидуалните карактеристики на тркачите, продолжувајќи да нуди различни модели. New Balance беше првиот што користеше единствени броеви за нивните модели, наместо имиња. Бројката го дефинираше типот на моделот, активноста за која е дизајниран и дали моделот е изграден заради стабилност или брзина. Во 1976 година беше лансиран 320, првиот модел на оваа марка, кој го имаше сега познатото лого „N“. Тој беше прогласен за модел број 1 на пазарот на чевли за трчање и оттогаш прави глобален пробив. Денес, New Balance е мултинационална корпорација која произведува обувки и облека, вклучувајќи специјализирани производи за спортови како фудбал, крикет, кошарка и велосипедизам. Мисијата на брендот не е да биде најпопуларен туку најдобар, а тие наведуваат дека целта им е да ни помогнат да ги постигнеме нашите цели.

Спецификации

Бренд
NEW BALANCE

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Пол
Машки

Сезона

Сезона
Лето
Големина
S

Ананас ID

Шифра на производот
RBKMV2VHHI

EAN /   код

EAN /   код
196432497843
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.