Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona
Slike NOMON Ѕиден часовник Barcelona

NOMON Ѕиден часовник Barcelona

АНАНАС ШОП
61.500ДЕН

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

•Оригиналниот ѕиден часовник Barcelona Nomon е дизајнерски часовник со два големи прстени и игли од природно дрво од орев.
•Иновативниот часовник се одликува со голем минималистички дизајн со дијаметар од 90 см.
•Часовник кој лесно се монтира во една точка на ѕидот.
•Часовникот Nomon Barcelona лесно ве враќа во 50-тите години со неговите детали во лакирано дрво и дрво од орев, како и целокупниот дизајн со надворешните лакови и решетки во центарот.
•Сите негови делови се произведуваат рачно во Шпанија, а исто така се склопуваат рачно.
•Поради нивните тонови, тие се минималистички дизајн кој може да се користи и во барокната декорација, комбинирајќи ги деталите од минатото со карактеристиките што се очекува да се видат во модерните ѕидни часовници.
•Составен е само од делови кои се неопходни за негово склопување и работа, оставајќи ги настрана металните делови како основа или „делови за украс“.
•Одвојте време за да изберете дизајн кој навистина ги исполнува вашите очекувања и го носи во вашиот дом она што најмногу ви се допаѓа; или просторност, елеганција, едноставност или оригиналност.
•Рамка: Ореово дрво.
•Стрелка: Црно лакирано дрво од орев.
•Облога: Црн фиберглас.
•Механизам: Германски UTS.

Спецификации

Бренд
Nomon

Карактеристики

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
PX2I4L65PP

EAN /   код

EAN /   код
ANUVHX3YRK
61.500ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

•Оригиналниот ѕиден часовник Barcelona Nomon е дизајнерски часовник со два големи прстени и игли од природно дрво од орев.
•Иновативниот часовник се одликува со голем минималистички дизајн со дијаметар од 90 см.
•Часовник кој лесно се монтира во една точка на ѕидот.
•Часовникот Nomon Barcelona лесно ве враќа во 50-тите години со неговите детали во лакирано дрво и дрво од орев, како и целокупниот дизајн со надворешните лакови и решетки во центарот.
•Сите негови делови се произведуваат рачно во Шпанија, а исто така се склопуваат рачно.
•Поради нивните тонови, тие се минималистички дизајн кој може да се користи и во барокната декорација, комбинирајќи ги деталите од минатото со карактеристиките што се очекува да се видат во модерните ѕидни часовници.
•Составен е само од делови кои се неопходни за негово склопување и работа, оставајќи ги настрана металните делови како основа или „делови за украс“.
•Одвојте време за да изберете дизајн кој навистина ги исполнува вашите очекувања и го носи во вашиот дом она што најмногу ви се допаѓа; или просторност, елеганција, едноставност или оригиналност.
•Рамка: Ореово дрво.
•Стрелка: Црно лакирано дрво од орев.
•Облога: Црн фиберглас.
•Механизам: Германски UTS.

Спецификации

Бренд
Nomon

Карактеристики

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
PX2I4L65PP

EAN /   код

EAN /   код
ANUVHX3YRK

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.