Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N
Slike NOMON Ѕиден часовник Cris N

NOMON Ѕиден часовник Cris N

АНАНАС ШОП
29.000ДЕН

Боја:Крем

Информации за испорака

Опис на производот

•Иновативниот ѕиден часовник Cris de Nomon е пример за растечката креативност на брендот, неговиот воздушен и апстрактен дизајн во исто време го носи до модернизмот.
•Овој ексклузивен часовник има минута стрелка направена од орев со црвен врв, другата од бел фиберглас со врв од орев.
Неговите земјени бои го олеснуваат комбинирањето, а отворениот дизајн дава можност да се прилагоди на секоја декорација, иако секако овој дизајнерски часовник би станал центар на декорацијата.
•Лесно и брзо се монтира во секоја просторија, на овој начин останува прицврстен за ѕидот без никој да го забележи, речиси како неговите игли магично да орбитираат за да ни го кажат времето.
•Неговиот едноставен дизајн одлично се вклопува со минималистичка декорација, идеална со неутрални бои.
•Сепак, неговиот разновиден дизајн може да се комбинира со софистициран и модерен мебел во просторија со поголема динамика, поживи бои или со нордиски стил.
•Суштината што ја пренесува часовникот е елеганција, мир, хармонија, смиреност и едноставност, суштински компоненти во среќен дом.
•Куќиште: хромиран месинг.
•Стрелка за час: Ореово дрво.
•Стрелка за минути: бел фиберглас со врв од орев.
•Механизам: Германски UTS.
•Димензии: Ø80 cm.

Спецификации

Бренд
Nomon

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
1U2I4GT0HQ

EAN /   код

EAN /   код
ANMQHX34XX
29.000ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

•Иновативниот ѕиден часовник Cris de Nomon е пример за растечката креативност на брендот, неговиот воздушен и апстрактен дизајн во исто време го носи до модернизмот.
•Овој ексклузивен часовник има минута стрелка направена од орев со црвен врв, другата од бел фиберглас со врв од орев.
Неговите земјени бои го олеснуваат комбинирањето, а отворениот дизајн дава можност да се прилагоди на секоја декорација, иако секако овој дизајнерски часовник би станал центар на декорацијата.
•Лесно и брзо се монтира во секоја просторија, на овој начин останува прицврстен за ѕидот без никој да го забележи, речиси како неговите игли магично да орбитираат за да ни го кажат времето.
•Неговиот едноставен дизајн одлично се вклопува со минималистичка декорација, идеална со неутрални бои.
•Сепак, неговиот разновиден дизајн може да се комбинира со софистициран и модерен мебел во просторија со поголема динамика, поживи бои или со нордиски стил.
•Суштината што ја пренесува часовникот е елеганција, мир, хармонија, смиреност и едноставност, суштински компоненти во среќен дом.
•Куќиште: хромиран месинг.
•Стрелка за час: Ореово дрво.
•Стрелка за минути: бел фиберглас со врв од орев.
•Механизам: Германски UTS.
•Димензии: Ø80 cm.

Спецификации

Бренд
Nomon

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
1U2I4GT0HQ

EAN /   код

EAN /   код
ANMQHX34XX

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.