Slike NUMBERS ARE GOOD Ашваганда Powder 150 g
Slike NUMBERS ARE GOOD Ашваганда Powder 150 g

NUMBERS ARE GOOD Ашваганда Powder 150 g

POLLEO SPORT
515ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Една од најценетите билки

Ashwagandha, исто така позната како индиски гиншенг, е грмушеста билка со овални листови и жолти цветови, а црвен плод. Со потекло од сувото подрчје на Индија, може да се најде во северна Африка т.е. на Блискиот исток. Денес се одгледува во подрачја каде владее претежно блага клима, вклучувајќи ја и Северна Америка

Чудесна билка од стара Индија

Ashwagandha се користи веќе илјада години, но не многу одамна станува светски позната. Во традиционалната употреба буквалниот превод на името е мирис на коњ- бидејки свежата билка има мирис на коњ, исто така народски се смета дека оваа билка дава сила на коњ.

Ashwagandha од Numbers Are Good е прав од фино смелен корен од истоимената билка, со кафена боја и карактерисично ароматичен мирис. Оваа суперхрана може да се вклопи во секое смути, сок, каша и салата.

Основни карактеристики

Фино смелен прав од Ashwagandha
Богат со влакна
39 % влакна
14 kcal по сервирање
Употреба:
Додадете 1 чајна лажичја (5г) прав дневно во сок, смути, каша, јогурт и овесни снегулки.

Земја на потекло: Индија

Нето количина: 150 g

Спецификации

Бренд
Numbers Are Good

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
SGNT289ZKM

EAN /   код

EAN /   код
3858892292686
515ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Една од најценетите билки

Ashwagandha, исто така позната како индиски гиншенг, е грмушеста билка со овални листови и жолти цветови, а црвен плод. Со потекло од сувото подрчје на Индија, може да се најде во северна Африка т.е. на Блискиот исток. Денес се одгледува во подрачја каде владее претежно блага клима, вклучувајќи ја и Северна Америка

Чудесна билка од стара Индија

Ashwagandha се користи веќе илјада години, но не многу одамна станува светски позната. Во традиционалната употреба буквалниот превод на името е мирис на коњ- бидејки свежата билка има мирис на коњ, исто така народски се смета дека оваа билка дава сила на коњ.

Ashwagandha од Numbers Are Good е прав од фино смелен корен од истоимената билка, со кафена боја и карактерисично ароматичен мирис. Оваа суперхрана може да се вклопи во секое смути, сок, каша и салата.

Основни карактеристики

Фино смелен прав од Ashwagandha
Богат со влакна
39 % влакна
14 kcal по сервирање
Употреба:
Додадете 1 чајна лажичја (5г) прав дневно во сок, смути, каша, јогурт и овесни снегулки.

Земја на потекло: Индија

Нето количина: 150 g

Спецификации

Бренд
Numbers Are Good

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
SGNT289ZKM

EAN /   код

EAN /   код
3858892292686
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.