Slike NUMBERS ARE GOOD Moringa Прав Organic 150 g
Slike NUMBERS ARE GOOD Moringa Прав Organic 150 g

NUMBERS ARE GOOD Moringa Прав Organic 150 g

POLLEO SPORT
720ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Билката Моринга е позната и како „дрво на животот“ и се наоѓа на Хималаите, Пакистан, северна Индија, Бангладеш и Авганистан. Со илјадници години, морингата се слави како ефикасна во борбата против многу болести и долго време се користи во традиционалната хербална медицина.Моринга е растение кое обожава сончеви предели, а нејзините лисја се богати со протеини, витамин Б6, витамин Ц, железо, рибофлавин, витамин А, магнезиум и цинк. Прашокот Моринга е направен од суви лисја од моринга и има уникатен вкус кој потсетува на спанаќ и совршено се вклопува во утринското кафе, смути или сок. Може да се сервира во оброк пред или после тренинг или да се посипува на печен зеленчук.Користење :

Додадете 1 лажица прав дневно во сок, смути, салата, житни култури, јогурт или житни култури.Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

Спецификации

Бренд
Numbers Are Good

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
04NT2GAD63

EAN /   код

EAN /   код
3858892290941
720ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Билката Моринга е позната и како „дрво на животот“ и се наоѓа на Хималаите, Пакистан, северна Индија, Бангладеш и Авганистан. Со илјадници години, морингата се слави како ефикасна во борбата против многу болести и долго време се користи во традиционалната хербална медицина.Моринга е растение кое обожава сончеви предели, а нејзините лисја се богати со протеини, витамин Б6, витамин Ц, железо, рибофлавин, витамин А, магнезиум и цинк. Прашокот Моринга е направен од суви лисја од моринга и има уникатен вкус кој потсетува на спанаќ и совршено се вклопува во утринското кафе, смути или сок. Може да се сервира во оброк пред или после тренинг или да се посипува на печен зеленчук.Користење :

Додадете 1 лажица прав дневно во сок, смути, салата, житни култури, јогурт или житни култури.Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

Спецификации

Бренд
Numbers Are Good

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
04NT2GAD63

EAN /   код

EAN /   код
3858892290941
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.