Selected image for ONE THING Niacinamide 10% 150ml

ONE THING Niacinamide 10% 150ml

Elloxy
1.221ДЕН

Опис на производот

Опис:

Формулата од типот на есенција со 10% ниацинамид е состојка за повеќе задачи што го подобрува нерамномерниот тен на кожата, ги чисти порите, ги намалува фините линии и ја подобрува текстурата на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи како есенција самостојно или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

• Помага во контролата на вишокот на производство на себум (масло);
• Го подобрува изгледот на проширените пори;
• Го подобрува нерамномерниот тен на кожата и ја измазнува текстурата на кожата;
• Обезбедува антиоксидантни и својства против стареење, заштитувајќи ја кожата и ја зајакнува бариерата на кожата;
• Ги смирува акните и ги намалува факторите кои предизвикуваат акни.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

• Поединечно: користете го како прв чекор во вашата рутина за нега на кожата, после чистење на лицето или после тонирање на кожата, во чекорот наменет за есенции, со нанесување со памучна подлога или користете го како спреј со ставање во сад со пумпа.
• Во комбинација: Комбинирајте 5-10% во вашиот хидратантен крем, тонер, крем или вода за чистење. (На пример, 100 ml крем до 5-10% екстракт).
• Употреба како маска: Навлажнете ја памучната подлога со екстракт и нанесете на места на кои им е потребна интензивна нега. Оставете да делува 5 до 10 минути.

Спецификации

Бренд
ONE THING

Тежина и димензии

Тежина
0.27 kg

Ананас ID

Шифра на производот
J0KT5XTLOL

EAN /   код

EAN /   код
ANOHMO2B0P
1.221ДЕН

Опис на производот

Опис:

Формулата од типот на есенција со 10% ниацинамид е состојка за повеќе задачи што го подобрува нерамномерниот тен на кожата, ги чисти порите, ги намалува фините линии и ја подобрува текстурата на кожата. Концентрираниот екстракт може да се користи како есенција самостојно или да се меша со други производи за да се зајакнат нивните ефекти.

*Сите производи на ONE THING се со премиум квалитет, природен растителен извор со наједноставна листа на состојки

ФУНКЦИЈА

• Помага во контролата на вишокот на производство на себум (масло);
• Го подобрува изгледот на проширените пори;
• Го подобрува нерамномерниот тен на кожата и ја измазнува текстурата на кожата;
• Обезбедува антиоксидантни и својства против стареење, заштитувајќи ја кожата и ја зајакнува бариерата на кожата;
• Ги смирува акните и ги намалува факторите кои предизвикуваат акни.

НАЧИН НА УПОТРЕБА

• Поединечно: користете го како прв чекор во вашата рутина за нега на кожата, после чистење на лицето или после тонирање на кожата, во чекорот наменет за есенции, со нанесување со памучна подлога или користете го како спреј со ставање во сад со пумпа.
• Во комбинација: Комбинирајте 5-10% во вашиот хидратантен крем, тонер, крем или вода за чистење. (На пример, 100 ml крем до 5-10% екстракт).
• Употреба како маска: Навлажнете ја памучната подлога со екстракт и нанесете на места на кои им е потребна интензивна нега. Оставете да делува 5 до 10 минути.

Спецификации

Бренд
ONE THING

Тежина и димензии

Тежина
0.27 kg

Ананас ID

Шифра на производот
J0KT5XTLOL

EAN /   код

EAN /   код
ANOHMO2B0P
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.