0 thumbnail image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
1 thumbnail image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
2 thumbnail image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
3 thumbnail image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
Selected image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
Selected image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
Selected image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел
Selected image for Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел

Паметен часовник XIAOMI S1 Active GL бел

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
9.990 ДЕНЗаштеда 4.000 ДЕН
5.990ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Приказ:

• Тип на екран: AMOLED
• Резолуција на екранот: 466 x 466 пиксели
• Екрани на допир
• Дијагонала на екранот: 3,63 cm (1,43")
• Секогаш се прикажува
• Екран во боја
• Задно осветлување

Дизајн:

• Позиционирање на пазарот: паметни часовници
• Големина на куќиштето на часовникот: 46 mm
• Боја на куќиштето на часовникот: Бела
• Материјал на куќиштето на часовникот: челик
• Боја на нараквица: Бела
• Материјал за ремен: силикон, термопластични полиуретани (TPU)
• Форми: Тркалезни
• Боја на бравата: Бела
• Материјал на бравата: Метал
• Начин на затворање: Ремен со еден заб
• Функции за физичка заштита: Отпорност на прскање, Отпорност на вода, Водоотпорен
• Водоотпорност: 5 банкомат

Управување со трошоците:

• Траење на батеријата: 470 mAh
• Траење на батеријата (макс): 12 ч

Карактеристики:

• Монитор на отчукувањата на срцето
• Контактирајте сензори за отчукувањата на срцето
• Видови сензори за отчукување на срцето: оптички
• Мерење на отчукувањата на срцето: Автоматско
• Поминато растојание
• Следење на активноста
• Мултиспортски режим
• Квалитет на спиење
• SMS
• ID на повикувач
• Режими на часовник 12/24 ч
• СМС известувања
• Тајмер
• Аларм
• Календар
• Препорачана активност: Фитнес
• Предупредувања за времето
• Известувања за повици

Мрежа:

• Поврзување со мобилна мрежа: Невозможно
• GPS

Порти и интерфејси:

• USB порта: Нема
• Wi-Fi
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Комуникација на блиско поле (NFC)
• Можност за поврзување слушалки: Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)

Тежина и димензии:

• Ширина: 46,5 mm
• Длабочина: 47,3 mm
• Дебелина на материјалот: 1,1 cm
• Тежина: 36,3 g

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.1 kg
Ширина
46.5 mm
Дебелина на материјалот
1.1 cm
Тежина
36.3 G
Длабочина
47.3 mm

Карактеристики

Водоотпорен
Да
GPS
Да
Bluetooth
Да
Комуникација на блиско поле (NFC)
Да
Wi-Fi
Да
Екрани на допир
Да

Дизајн

Материјал за бенд
Силиконски, термопластични полиуретани (TPU)

Приказ

Дијагонала на екранот
3,6"
Тип на екран
AMOLED

Моќ

Траење на батеријата
470 mAh
Траење на батеријата (макс)
12 č

Други карактеристики

Земја на потекло
Швајцарија

Ананас ID

Шифра на производот
0M180BE8ZR

EAN /   код

EAN /   код
6934177755217
9.990 ДЕНЗаштеда 4.000 ДЕН
5.990ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Приказ:

• Тип на екран: AMOLED
• Резолуција на екранот: 466 x 466 пиксели
• Екрани на допир
• Дијагонала на екранот: 3,63 cm (1,43")
• Секогаш се прикажува
• Екран во боја
• Задно осветлување

Дизајн:

• Позиционирање на пазарот: паметни часовници
• Големина на куќиштето на часовникот: 46 mm
• Боја на куќиштето на часовникот: Бела
• Материјал на куќиштето на часовникот: челик
• Боја на нараквица: Бела
• Материјал за ремен: силикон, термопластични полиуретани (TPU)
• Форми: Тркалезни
• Боја на бравата: Бела
• Материјал на бравата: Метал
• Начин на затворање: Ремен со еден заб
• Функции за физичка заштита: Отпорност на прскање, Отпорност на вода, Водоотпорен
• Водоотпорност: 5 банкомат

Управување со трошоците:

• Траење на батеријата: 470 mAh
• Траење на батеријата (макс): 12 ч

Карактеристики:

• Монитор на отчукувањата на срцето
• Контактирајте сензори за отчукувањата на срцето
• Видови сензори за отчукување на срцето: оптички
• Мерење на отчукувањата на срцето: Автоматско
• Поминато растојание
• Следење на активноста
• Мултиспортски режим
• Квалитет на спиење
• SMS
• ID на повикувач
• Режими на часовник 12/24 ч
• СМС известувања
• Тајмер
• Аларм
• Календар
• Препорачана активност: Фитнес
• Предупредувања за времето
• Известувања за повици

Мрежа:

• Поврзување со мобилна мрежа: Невозможно
• GPS

Порти и интерфејси:

• USB порта: Нема
• Wi-Fi
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Комуникација на блиско поле (NFC)
• Можност за поврзување слушалки: Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)

Тежина и димензии:

• Ширина: 46,5 mm
• Длабочина: 47,3 mm
• Дебелина на материјалот: 1,1 cm
• Тежина: 36,3 g

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.1 kg
Ширина
46.5 mm
Дебелина на материјалот
1.1 cm
Тежина
36.3 G
Длабочина
47.3 mm

Карактеристики

Водоотпорен
Да
GPS
Да
Bluetooth
Да
Комуникација на блиско поле (NFC)
Да
Wi-Fi
Да
Екрани на допир
Да

Дизајн

Материјал за бенд
Силиконски, термопластични полиуретани (TPU)

Приказ

Дијагонала на екранот
3,6"
Тип на екран
AMOLED

Моќ

Траење на батеријата
470 mAh
Траење на батеријата (макс)
12 č

Други карактеристики

Земја на потекло
Швајцарија

Ананас ID

Шифра на производот
0M180BE8ZR

EAN /   код

EAN /   код
6934177755217
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.