Slike PHARMAMED Веногел 75 мл
Slike PHARMAMED Веногел 75 мл

PHARMAMED Веногел 75 мл

Anni Farm
330ДЕН

Боја:Виолетова

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Веногелот помага кај проширени вени, ги намалува болките, чувство на тежина и замор во нозете и ја подобрува циркулацијата. Екстрактот на дивиот костен го подобрува капиларниот крвоток и протокот на венската крв,го намалува собирањето на течностите во ткивото, што резултира со антиинфламаторен ефект. Присаството на етерични масла од лаванда и рузмарин делуваат рубефацијентно. Фармацевтскиот облик на гелот овозможува лесно нанесување на кожа и влакнестите делови како и добра абсорбција. Освен тоа гелот не ја мрси кожата и лесно се испира со вода.

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
M7NNU9QMT5

EAN /   код

EAN /   код
3870132001421
330ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Веногелот помага кај проширени вени, ги намалува болките, чувство на тежина и замор во нозете и ја подобрува циркулацијата. Екстрактот на дивиот костен го подобрува капиларниот крвоток и протокот на венската крв,го намалува собирањето на течностите во ткивото, што резултира со антиинфламаторен ефект. Присаството на етерични масла од лаванда и рузмарин делуваат рубефацијентно. Фармацевтскиот облик на гелот овозможува лесно нанесување на кожа и влакнестите делови како и добра абсорбција. Освен тоа гелот не ја мрси кожата и лесно се испира со вода.

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
M7NNU9QMT5

EAN /   код

EAN /   код
3870132001421
Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Веногел 75 мл
PHARMAMED Веногел 75 мл
265ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Веногел 75 мл
PHARMAMED Веногел 75 мл
265ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.