Slike PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули
Slike PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули

PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули

Anni Farm
395ДЕН

Боја:Сина

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Avaricon caps се диететски препарат со комбинација на природни активни супстанци кои ги ублажуваат тегобите настанати како како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток и болка, грчеви, парастезии, пукање на капилари и чуство на т.н тешки нозе. Препаратот се применува и за ублажување на тегоби предизвикани од хемороиди : болка, чешање и крварење. Троксерутинот е диететски суплемент кој се покажа како помош кај хроничната венска инсуфиенција, варикозни вени и хемороиди. Може да оствари венопротективно, вазопротективно и антиоксидантно дејтво, а со тоа да ја намали болката, тешките нозе, грчевите, отоците и немирот на нозете. Троксерутинот исто така се применува кај мускулните болки и едеми кои се настанати како последица на хематон и лош венски проток. Активните состојки на Centela asiatica остваруваат дејство на расвој и метаболизам на врзното ткиво, го забрзуваат заздравувањето на епителијалните улцери и други кожни пореметувања. Гинко билоба ја подобрува флуидноста на крвта и микроциркулацијата, дејствувајќи антиагрегациски, антиоксидативно и антиифламаторно.
Капсулите се препорачуваат кај :
– Хронични венски слабости
– Варикозни вени
– Проблеми предизвикани од хемороиди

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
ML7MUBSBLP

EAN /   код

EAN /   код
8606004137906
395ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Avaricon caps се диететски препарат со комбинација на природни активни супстанци кои ги ублажуваат тегобите настанати како како последица на пореметување на венската циркулација во нозете: оток и болка, грчеви, парастезии, пукање на капилари и чуство на т.н тешки нозе. Препаратот се применува и за ублажување на тегоби предизвикани од хемороиди : болка, чешање и крварење. Троксерутинот е диететски суплемент кој се покажа како помош кај хроничната венска инсуфиенција, варикозни вени и хемороиди. Може да оствари венопротективно, вазопротективно и антиоксидантно дејтво, а со тоа да ја намали болката, тешките нозе, грчевите, отоците и немирот на нозете. Троксерутинот исто така се применува кај мускулните болки и едеми кои се настанати како последица на хематон и лош венски проток. Активните состојки на Centela asiatica остваруваат дејство на расвој и метаболизам на врзното ткиво, го забрзуваат заздравувањето на епителијалните улцери и други кожни пореметувања. Гинко билоба ја подобрува флуидноста на крвта и микроциркулацијата, дејствувајќи антиагрегациски, антиоксидативно и антиифламаторно.
Капсулите се препорачуваат кај :
– Хронични венски слабости
– Варикозни вени
– Проблеми предизвикани од хемороиди

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Боја на производот
Сина

Ананас ID

Шифра на производот
ML7MUBSBLP

EAN /   код

EAN /   код
8606004137906
Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули
PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули
360ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули
PHARMANOVA Avaricon, 30 капсули
360ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.