Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Ново
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Ново
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET
Slike PIERRE CARDIN SET

PIERRE CARDIN SET

Actiffshop
6.500ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Типови на кожа: Погоден за сите типови кожа.

Женски парфем 50 ML: модерен, природен, елегантен. Невозможно е да не се заљубите во овој мирис кој ви намигнува со нотите на цвеќиња, тропско овошје, кедрово дрво и мошус. 

 Горна нота: гарденија, лист од виолетова, розова црница Средна нота: роза, виолетова, јасмин Основна нота: бели цветови, кедрово дрво, мошус 18453 Pierre Cardin Micellar Water 300 ML

- Вода за чистење шминка Pierre Cardin Козметика Револуционерна природна и практична кожа алатка за чистење при отстранување шминка Pierre Cardin Cosmetics Micellar Water, која длабински ги чисти очите, усните и кожата без потреба од миење, е производ кој ќе сакате да го имате секогаш со вас. Ја освежува вашата кожа со својот глицерин, екстракти од краставици и содржината на Алое Вера.Производот е без парабен. 

Pierre Cardin лосион за тело 350 ML - лосион за тело Wild Glamour Прекрасната хармонија на скапоцени цвеќиња и тропско овошје; Pierre Cardin Cosmetic Body Lotion Wild Glamour... Дозволете вашата кожа да се чувствува памучно мека и атрактивниот мирис на вас со лосионот Pierre Cardin Cosmetic производ кој ќе го сакаат жените кои сакаат изненадувања! Неговата лесна текстура не предизвикува потење на вашето тело. 

Pierre Cardin Wild Glamour Кератин со мирис на цвеќе и овошје што содржи витамин Е

Хидратантен крем за раце - 50 ML Невозможно е да се каже не на Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour кремот за раце, кој секојдневната нега на рацете и ноктите ќе ја претвори во задоволство. Со својот мирис кој ќе им се допадне на оние кои бараат комбинација од ароми на цвеќе и овошје, и неговата лесна, хидратантна структура, Pierre Cardin Cosmetics Wild Glamour е многу повеќе од она што се очекува од кремот за нега...

Pierre Cardin Wild Glamour 48-часовен ефикасен антиперспирантен дезодоранс - 50 ML Како да ја почувствувате пролетната свежина под пазувите со Pierre Cardin Cosmetics Wild Glamour Roll On? Рол-онот, кој ќе го сакаат жени кои сакаат мириси на цвеќиња и овошје, е ефикасен до 48 часа. Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour Roll On, со својата здрава формула која содржи активен анти-потење, ја елиминира влажноста во пазувите и не остава бели дамки на вашата облека. 

Pierre Cardin Body Mist 250 ML - Wild Glamour Body Spray Спреј за тело Elegan Pierre Cardin Cosmetics ја открива својата разлика со свежи и силни ароми. Нотите кои ја нагласуваат женственоста остануваат заробени на вашата кожа со часови, ширејќи елегантни мириси наоколу. 

Pierre Cardin Цветен мирис со витамин Е со pH балансиран гел за туширање - 250 ML Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour гел за туширање доаѓа да ја круниса вашата бања со скапоцени и егзотични цвеќиња. Ќе му го даде на вашето тело заслуженото внимание со својот впечатлив мирис, глицерин и витамини во неговата содржина. 

Pierre Cardin Truly Matte Foundation Со совршена покривност и специјални состојки, Благодарение на својата единствена, лесна формула, ги крие сите несовршености и пори на кожата, го изедначува тонот на кожата и го контролира вишокот на себум. Сега е многу лесно да се постигне мат кожа со „Порцелански изглед“ во текот на денот со спречување на сјајот на кожата. Погоден е за мрсна и нормална кожа благодарение на неговата нежна формула која и овозможува на кожата да дише, 30 ml

Pierre Cardin Illegal Look Black маскара со ефект на дополнителна должина Сè што барате е во црната маскара Pierre Cardin со виткање и ефект на дополнителна должина... Со маскарата Pierre Cardin Illegal Look Lengthening & Curling, само еден потег е доволен за долги и привлечни трепки! Сега е многу лесно веднаш да се постигнат долги, виткани и полни трепки со густата формула на маскарата збогатена со влакна и способна за виткање на трепките. Лесно нанесување со четка со влакна со 3D асиметричен дизајн, заводлив изглед за неколку секунди. Подолг и пополн изглед со одвојување на трепките една по една без лепење или згрутчување. Потписот на фасцинантниот изглед: Pierre Cardin Cosmetics... Виткање, подраматични трепки Подолг изглед на трепките Поцрн и пополн изглед на вашите трепки во текот на целиот ден со интензивните црни микро-црни пигменти кои ги содржи.Специјален производ кој не мачка ја обвиткува секоја трепка и ја зголемува полнотата до 100% формула 8 ml

Pierre Cardin Молив за очи Нашиот долготраен молив за очи Козметика за шминка Pierre Cardin Долготрајниот молив за очи во светот е точка на средба на импресивен изглед... Можете лесно да цртате сигурни линии благодарение на неговиот мек врв што можете да го нанесете под или над очите. Поканети сте да ја носите мистериозната атмосфера на темната ноќна црна боја во вашите очи. Моливот за очи Pierre Cardin, кое ќе ви го украде срцето со својата карактеристика што не тече, обезбедува издржливост во сите услови. Формулиран е во согласност со меѓународните стандарди. 0,4 гр

Pierre Cardin Porcelain Matte Edition кармин - Pinky Peach -207 Привлечни иконски бои формулирани со збогатена пигментна структура оставаат мат, кремаст и привлечен допир на усните. Со својата интензивна, постојана боја и удобна структура, создава извонреден мат изглед со еден допир. Porcelain Matte Edition Rouge е совршено надополнување на вашата шминка. 4 гр

Pierre Cardin Studio Nails Лак за нокти -015 Ноктите исто така имаат потреба од шминка и заштита. Со своите впечатливи опции за боја и супериорен квалитет, Pierre Cardin Studio Nails лак ја открива убавината на вашите нокти и раце. Благодарение на својата единствена формула, тој обезбедува совршена покриеност и сјај дури и со еднослојно нанесување. Ако се нанесува во 2 слоја, се постигнуваат поинтензивни бои и долготрајна издржливост. Ќе ја открие убавината на вашите раце со својата сјајна карактеристика и опциите за боја за покривање. Благодарение на неговата двојна ефикасна и мека технологија на четка, веднаш и совршено го покрива вашиот нокт и не остава никакви траги. Лакот за нокти Pierre Cardin Studio Nails е дизајниран да додаде боја на вашиот стил со својот совршен сјај и текстура. Совршени бои на сите времиња Ултра сјајна завршница Траен ефект до 7 дена Совршена покриеност во еден слој Perfect Brush Strokes 11,5 ml

Спецификации

Бренд
Pierre Cardin

Ананас ID

Шифра на производот
XN4X2CMPTX

EAN /   код

EAN /   код
ANNOR8TY43
6.500ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Типови на кожа: Погоден за сите типови кожа.

Женски парфем 50 ML: модерен, природен, елегантен. Невозможно е да не се заљубите во овој мирис кој ви намигнува со нотите на цвеќиња, тропско овошје, кедрово дрво и мошус. 

 Горна нота: гарденија, лист од виолетова, розова црница Средна нота: роза, виолетова, јасмин Основна нота: бели цветови, кедрово дрво, мошус 18453 Pierre Cardin Micellar Water 300 ML

- Вода за чистење шминка Pierre Cardin Козметика Револуционерна природна и практична кожа алатка за чистење при отстранување шминка Pierre Cardin Cosmetics Micellar Water, која длабински ги чисти очите, усните и кожата без потреба од миење, е производ кој ќе сакате да го имате секогаш со вас. Ја освежува вашата кожа со својот глицерин, екстракти од краставици и содржината на Алое Вера.Производот е без парабен. 

Pierre Cardin лосион за тело 350 ML - лосион за тело Wild Glamour Прекрасната хармонија на скапоцени цвеќиња и тропско овошје; Pierre Cardin Cosmetic Body Lotion Wild Glamour... Дозволете вашата кожа да се чувствува памучно мека и атрактивниот мирис на вас со лосионот Pierre Cardin Cosmetic производ кој ќе го сакаат жените кои сакаат изненадувања! Неговата лесна текстура не предизвикува потење на вашето тело. 

Pierre Cardin Wild Glamour Кератин со мирис на цвеќе и овошје што содржи витамин Е

Хидратантен крем за раце - 50 ML Невозможно е да се каже не на Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour кремот за раце, кој секојдневната нега на рацете и ноктите ќе ја претвори во задоволство. Со својот мирис кој ќе им се допадне на оние кои бараат комбинација од ароми на цвеќе и овошје, и неговата лесна, хидратантна структура, Pierre Cardin Cosmetics Wild Glamour е многу повеќе од она што се очекува од кремот за нега...

Pierre Cardin Wild Glamour 48-часовен ефикасен антиперспирантен дезодоранс - 50 ML Како да ја почувствувате пролетната свежина под пазувите со Pierre Cardin Cosmetics Wild Glamour Roll On? Рол-онот, кој ќе го сакаат жени кои сакаат мириси на цвеќиња и овошје, е ефикасен до 48 часа. Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour Roll On, со својата здрава формула која содржи активен анти-потење, ја елиминира влажноста во пазувите и не остава бели дамки на вашата облека. 

Pierre Cardin Body Mist 250 ML - Wild Glamour Body Spray Спреј за тело Elegan Pierre Cardin Cosmetics ја открива својата разлика со свежи и силни ароми. Нотите кои ја нагласуваат женственоста остануваат заробени на вашата кожа со часови, ширејќи елегантни мириси наоколу. 

Pierre Cardin Цветен мирис со витамин Е со pH балансиран гел за туширање - 250 ML Pierre Cardin Cosmetic Wild Glamour гел за туширање доаѓа да ја круниса вашата бања со скапоцени и егзотични цвеќиња. Ќе му го даде на вашето тело заслуженото внимание со својот впечатлив мирис, глицерин и витамини во неговата содржина. 

Pierre Cardin Truly Matte Foundation Со совршена покривност и специјални состојки, Благодарение на својата единствена, лесна формула, ги крие сите несовршености и пори на кожата, го изедначува тонот на кожата и го контролира вишокот на себум. Сега е многу лесно да се постигне мат кожа со „Порцелански изглед“ во текот на денот со спречување на сјајот на кожата. Погоден е за мрсна и нормална кожа благодарение на неговата нежна формула која и овозможува на кожата да дише, 30 ml

Pierre Cardin Illegal Look Black маскара со ефект на дополнителна должина Сè што барате е во црната маскара Pierre Cardin со виткање и ефект на дополнителна должина... Со маскарата Pierre Cardin Illegal Look Lengthening & Curling, само еден потег е доволен за долги и привлечни трепки! Сега е многу лесно веднаш да се постигнат долги, виткани и полни трепки со густата формула на маскарата збогатена со влакна и способна за виткање на трепките. Лесно нанесување со четка со влакна со 3D асиметричен дизајн, заводлив изглед за неколку секунди. Подолг и пополн изглед со одвојување на трепките една по една без лепење или згрутчување. Потписот на фасцинантниот изглед: Pierre Cardin Cosmetics... Виткање, подраматични трепки Подолг изглед на трепките Поцрн и пополн изглед на вашите трепки во текот на целиот ден со интензивните црни микро-црни пигменти кои ги содржи.Специјален производ кој не мачка ја обвиткува секоја трепка и ја зголемува полнотата до 100% формула 8 ml

Pierre Cardin Молив за очи Нашиот долготраен молив за очи Козметика за шминка Pierre Cardin Долготрајниот молив за очи во светот е точка на средба на импресивен изглед... Можете лесно да цртате сигурни линии благодарение на неговиот мек врв што можете да го нанесете под или над очите. Поканети сте да ја носите мистериозната атмосфера на темната ноќна црна боја во вашите очи. Моливот за очи Pierre Cardin, кое ќе ви го украде срцето со својата карактеристика што не тече, обезбедува издржливост во сите услови. Формулиран е во согласност со меѓународните стандарди. 0,4 гр

Pierre Cardin Porcelain Matte Edition кармин - Pinky Peach -207 Привлечни иконски бои формулирани со збогатена пигментна структура оставаат мат, кремаст и привлечен допир на усните. Со својата интензивна, постојана боја и удобна структура, создава извонреден мат изглед со еден допир. Porcelain Matte Edition Rouge е совршено надополнување на вашата шминка. 4 гр

Pierre Cardin Studio Nails Лак за нокти -015 Ноктите исто така имаат потреба од шминка и заштита. Со своите впечатливи опции за боја и супериорен квалитет, Pierre Cardin Studio Nails лак ја открива убавината на вашите нокти и раце. Благодарение на својата единствена формула, тој обезбедува совршена покриеност и сјај дури и со еднослојно нанесување. Ако се нанесува во 2 слоја, се постигнуваат поинтензивни бои и долготрајна издржливост. Ќе ја открие убавината на вашите раце со својата сјајна карактеристика и опциите за боја за покривање. Благодарение на неговата двојна ефикасна и мека технологија на четка, веднаш и совршено го покрива вашиот нокт и не остава никакви траги. Лакот за нокти Pierre Cardin Studio Nails е дизајниран да додаде боја на вашиот стил со својот совршен сјај и текстура. Совршени бои на сите времиња Ултра сјајна завршница Траен ефект до 7 дена Совршена покриеност во еден слој Perfect Brush Strokes 11,5 ml

Спецификации

Бренд
Pierre Cardin

Ананас ID

Шифра на производот
XN4X2CMPTX

EAN /   код

EAN /   код
ANNOR8TY43

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.