Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг
Slike PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг

PURINA PRO PLAN Сува храна за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија со лосос 12 кг

PET HOUSE
5.280ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Комплетна храна за домашни миленици за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија. Погоден и за бремени и за доилки кучки. Состав: пилешко (16%), пченица, дехидрирани протеини од живина, животинска маст, глутен, пченка, ориз (7%), брашно од соја, хидролизат од животинско потекло, пулпа од сушена репка, сушен корен од цикорија (1%, извор на пребиотици) , минерали , сушено јајце, рибино масло, сув колострум (0,1%). Додатоци: Додатоци во исхраната: IU/kg: Вит.А: 30.000; Вит.Д3: 975; Вит. Е: 200; mg/kg: Вит. C: 120; железо - (II) - сулфат монохидрат: 210; калциум јодат безводен: 2,7; бакар - (II) - сулфат пентахидрат: 42; манган - (II) - сулфат монохидрат: 100; цинк сулфат монохидрат: 357; натриум селенит: 0,24; DL-метионин; L-лизин; холин хлорид; целулоза; Технолошки адитиви: mg/kg: Бентонит (глина): 6000. Антиоксиданси: E310, E320, E321. АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: протеини: 30%, содржина на маснотии: 19%, суров пепел: 7,5%, сурови влакна: 3%. Хранење: Период на одвикнување и раст: за време на одвикнувањето, од 3 до 6 недели возраст, понудете навлажнет PRO PLAN Puppy 3 до 4 пати на ден. Од третиот месец постепено намалувајте ја количината на додадена вода. За здрав развој, погрижете се вашето кученце да одржува витко тело за време на растот. За да му помогнете на вашето куче да одржува идеална состојба на телото, прилагодете ги дневните количини според нивото на активност, физичката состојба и индивидуалните потреби на вашето куче. Чиста, свежа вода за пиење треба да биде достапна во секое време. Чувајте ја храната на ладно и суво место.

Спецификации

Бренд
Purina

Карактеристики

тип на храна
Сува

Ананас ID

Шифра на производот
8XEDGHF2FT

EAN /   код

EAN /   код
7613035120389
5.280ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Комплетна храна за домашни миленици за кутриња со средна големина со чувствителна дигестија. Погоден и за бремени и за доилки кучки. Состав: пилешко (16%), пченица, дехидрирани протеини од живина, животинска маст, глутен, пченка, ориз (7%), брашно од соја, хидролизат од животинско потекло, пулпа од сушена репка, сушен корен од цикорија (1%, извор на пребиотици) , минерали , сушено јајце, рибино масло, сув колострум (0,1%). Додатоци: Додатоци во исхраната: IU/kg: Вит.А: 30.000; Вит.Д3: 975; Вит. Е: 200; mg/kg: Вит. C: 120; железо - (II) - сулфат монохидрат: 210; калциум јодат безводен: 2,7; бакар - (II) - сулфат пентахидрат: 42; манган - (II) - сулфат монохидрат: 100; цинк сулфат монохидрат: 357; натриум селенит: 0,24; DL-метионин; L-лизин; холин хлорид; целулоза; Технолошки адитиви: mg/kg: Бентонит (глина): 6000. Антиоксиданси: E310, E320, E321. АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: протеини: 30%, содржина на маснотии: 19%, суров пепел: 7,5%, сурови влакна: 3%. Хранење: Период на одвикнување и раст: за време на одвикнувањето, од 3 до 6 недели возраст, понудете навлажнет PRO PLAN Puppy 3 до 4 пати на ден. Од третиот месец постепено намалувајте ја количината на додадена вода. За здрав развој, погрижете се вашето кученце да одржува витко тело за време на растот. За да му помогнете на вашето куче да одржува идеална состојба на телото, прилагодете ги дневните количини според нивото на активност, физичката состојба и индивидуалните потреби на вашето куче. Чиста, свежа вода за пиење треба да биде достапна во секое време. Чувајте ја храната на ладно и суво место.

Спецификации

Бренд
Purina

Карактеристики

тип на храна
Сува

Ананас ID

Шифра на производот
8XEDGHF2FT

EAN /   код

EAN /   код
7613035120389
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.