Selected image for PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

PURITO Dermide Cica Barrier Sleeping Pack

Elloxy
1.260ДЕН

Опис на производот

Опис:

Придобивки:

• Оваа маска за спиење е формулирана со екстракт од Centella Asiatica, церамид, сквалaн и хијалуронска киселина за зајакнување на кожната бариера.
• Формира заштитен филм за хидратација над кожата и го спречува губењето на влажноста додека спиете.
• Во текот на ноќта, ја смирува кожата која е исцрпена од штетните УВ зраци и други надворешни влијанија.
• Не содржи штетни состојки, погоден за чувствителна кожа и трудници.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

• Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

Сквалан

• Оваа состојка го спречува испарувањето на влагата од кожата и ја смирува нејзината текстура.
• Не е иритирачки, што го прави одличен за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Церамид НП:

• Ceramide NP е блага состојка која не предизвикува иритација на кожата поради неговата структура слична на липидите на кожата.
• Ја зајакнува бариерата на кожата заштитувајќи ја од штетните надворешни фактори.
• Ја одржува кожата хидрирана со задржување на влагата, спречување на испарување на водата и одржување на здрава рамнотежа на масло и вода.

Пакување:

Начин на употреба

• Користете го во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина од формулата на лицето пред спиење.
• Нежно масирајте за да се впие.

Спецификации

Бренд
PURITO

Ананас ID

Шифра на производот
YHJT5EQMAJ

EAN /   код

EAN /   код
ANSKMO2H5M
1.260ДЕН

Опис на производот

Опис:

Придобивки:

• Оваа маска за спиење е формулирана со екстракт од Centella Asiatica, церамид, сквалaн и хијалуронска киселина за зајакнување на кожната бариера.
• Формира заштитен филм за хидратација над кожата и го спречува губењето на влажноста додека спиете.
• Во текот на ноќта, ја смирува кожата која е исцрпена од штетните УВ зраци и други надворешни влијанија.
• Не содржи штетни состојки, погоден за чувствителна кожа и трудници.

Основни состојки:

Екстракт од Centella Asiatica:

• Centella Asiatica е таканаречена „тигарска трева“најпозната по своите способности за заздравување рани и оштетувања на кожата, смирување на воспаленија и иритации.

Сквалан

• Оваа состојка го спречува испарувањето на влагата од кожата и ја смирува нејзината текстура.
• Не е иритирачки, што го прави одличен за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Церамид НП:

• Ceramide NP е блага состојка која не предизвикува иритација на кожата поради неговата структура слична на липидите на кожата.
• Ја зајакнува бариерата на кожата заштитувајќи ја од штетните надворешни фактори.
• Ја одржува кожата хидрирана со задржување на влагата, спречување на испарување на водата и одржување на здрава рамнотежа на масло и вода.

Пакување:

Начин на употреба

• Користете го во последната фаза од рутината за нега на кожата, нанесете умерена количина од формулата на лицето пред спиење.
• Нежно масирајте за да се впие.

Спецификации

Бренд
PURITO

Ананас ID

Шифра на производот
YHJT5EQMAJ

EAN /   код

EAN /   код
ANSKMO2H5M
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.