Selected image for PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream ( Крема ) 50ml

PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream ( Крема ) 50ml

1.228 ДЕНЗаштеда 184 ДЕН
1.044ДЕН
Понудата важи од 22/05/2024 до 16/06/2024

Опис на производот

Опис:

Кремот за лице формулиран со 70% екстракт од плод од морски трн, кој обезбедува 2000mg витамин Ц за смирување, осветлување, ревитализирање, зацврстување и заштита на кожата од надворешни агенси. Без вештачки мирис.Придобивки:

• Природен витамински крем збогатен со 70% екстракт од морски трн, кој го изедначува нерамномерниот тен и ја ревитализира кожата.
• Екстрактот од морски трн, кој содржи 2.000mg витамин Ц ја освежува уморната кожа и ја штити кожата од надворешни надразнувачи.
• Ја ревитализира и хидрира кожата и го изедначува нерамномерниот тен.
• Има текстура од типот на гел со висока содржина на есенцијални навлажнувачки состојки кои обезбедуваат доволна и трајна хидратација на кожата.
• Не содржи штетни состојки и конзерванси.

Основни состојки:

Екстракт од Sea Buckthorn - морски трн:

Sea Buckthorn (морски трн) е растение богато со витамини како што се Ц, Е, Б1, Б2 и К, што е познато како витаминско дрво.

Овој ревитализирачки крем го осветлува тенот на кожата и помага во намалувањето на брчките спречувајќи го предвременото стареење на кожата.

Ниацинамид:

Ниацинамид е активна форма на витамин Б3 кој ја подобрува пигментацијата. Содржи осветлувачки состојки одобрени од корејското Министерство за безбедност на храна и лекови.

Екстракт од цитрус:

Оваа состојка помага да се подобри еластичноста на кожата спречувајќи го предвременото стареење на кожата. Овозможува осветлувачки, затегнувачки и лифтинг ефект на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

• Подгответе ја кожата со есенција и серум по чистењето.
• Земете умерена количина и нанесете на целото лице.

Спецификации

Бренд
PURITO

Тежина и димензии

Тежина
0.31 kg

Ананас ID

Шифра на производот
5QJT5JT5PX

EAN /   код

EAN /   код
AN2LMO2DBN
1.228 ДЕНЗаштеда 184 ДЕН
1.044ДЕН
Понудата важи од 22/05/2024 до 16/06/2024

Опис на производот

Опис:

Кремот за лице формулиран со 70% екстракт од плод од морски трн, кој обезбедува 2000mg витамин Ц за смирување, осветлување, ревитализирање, зацврстување и заштита на кожата од надворешни агенси. Без вештачки мирис.Придобивки:

• Природен витамински крем збогатен со 70% екстракт од морски трн, кој го изедначува нерамномерниот тен и ја ревитализира кожата.
• Екстрактот од морски трн, кој содржи 2.000mg витамин Ц ја освежува уморната кожа и ја штити кожата од надворешни надразнувачи.
• Ја ревитализира и хидрира кожата и го изедначува нерамномерниот тен.
• Има текстура од типот на гел со висока содржина на есенцијални навлажнувачки состојки кои обезбедуваат доволна и трајна хидратација на кожата.
• Не содржи штетни состојки и конзерванси.

Основни состојки:

Екстракт од Sea Buckthorn - морски трн:

Sea Buckthorn (морски трн) е растение богато со витамини како што се Ц, Е, Б1, Б2 и К, што е познато како витаминско дрво.

Овој ревитализирачки крем го осветлува тенот на кожата и помага во намалувањето на брчките спречувајќи го предвременото стареење на кожата.

Ниацинамид:

Ниацинамид е активна форма на витамин Б3 кој ја подобрува пигментацијата. Содржи осветлувачки состојки одобрени од корејското Министерство за безбедност на храна и лекови.

Екстракт од цитрус:

Оваа состојка помага да се подобри еластичноста на кожата спречувајќи го предвременото стареење на кожата. Овозможува осветлувачки, затегнувачки и лифтинг ефект на кожата.

Пакување: 50ml

Начин на употреба

• Подгответе ја кожата со есенција и серум по чистењето.
• Земете умерена количина и нанесете на целото лице.

Спецификации

Бренд
PURITO

Тежина и димензии

Тежина
0.31 kg

Ананас ID

Шифра на производот
5QJT5JT5PX

EAN /   код

EAN /   код
AN2LMO2DBN
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.