Selected image for PYUNKANG YUL Deep Clear Cleasing Balm 100ml

PYUNKANG YUL Deep Clear Cleasing Balm 100ml

Elloxy
998ДЕН

Опис на производот

Опис:

Доаѓа како текстура слична на шербет која се претвора во свиленкасто масло при контакт со вода, овој моќен, но нежен, балсам за чистење на кожата веднаш ја отстранува нечистотијата, остатоците од шминката и нечистотиите од кожата и ја остава кожата свежа и ревитализирана. Дополнителните состојки, маслото од семе од зелен чај и други екстракти од растително потекло ја одржуваат кожата смирена, хидрирана и негувана.

Предности:

• Балсамот за длабоко чистење содржи состојки од растително потекло со хидратантни и смирувачки ефекти, како што се маслото од семе од зелен чај и маслото од оризови трици, ја прават кожата чиста, освежена и хидрирана.
• Ефикасно ги топи трагите од шминка и нечистотиите.
• Содржи екстракт од чајно дрво и екстракт од центела за смирување на кожата давајќи и здрав изглед.
• Богат со масло од семе од макадамија и масло од сончогледово семе, кои обезбедуваат хранење и хидрирање на кожата.
• Хидратацијата која е обезбедена од церамид, пантенол и хијалуронска киселина помагаат да се зајакне бариера за влажност.
• Инфузиран е со екстракт од модар патлиџан и екстракт од корен од сладунец за да се изедначи и осветли кожата.
• Клинички тестиран за иритација на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од балсамот за чистење на суво лице.

Масирајте нежно за да ги отстраните сите нечистотии на кожата. Исплакнете со млака вода.

Пакување: 100ml

Спецификации

Бренд
PYUNKANG YUL

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
V3KT5OXWV6

EAN /   код

EAN /   код
ANYMMO2OLX
998ДЕН

Опис на производот

Опис:

Доаѓа како текстура слична на шербет која се претвора во свиленкасто масло при контакт со вода, овој моќен, но нежен, балсам за чистење на кожата веднаш ја отстранува нечистотијата, остатоците од шминката и нечистотиите од кожата и ја остава кожата свежа и ревитализирана. Дополнителните состојки, маслото од семе од зелен чај и други екстракти од растително потекло ја одржуваат кожата смирена, хидрирана и негувана.

Предности:

• Балсамот за длабоко чистење содржи состојки од растително потекло со хидратантни и смирувачки ефекти, како што се маслото од семе од зелен чај и маслото од оризови трици, ја прават кожата чиста, освежена и хидрирана.
• Ефикасно ги топи трагите од шминка и нечистотиите.
• Содржи екстракт од чајно дрво и екстракт од центела за смирување на кожата давајќи и здрав изглед.
• Богат со масло од семе од макадамија и масло од сончогледово семе, кои обезбедуваат хранење и хидрирање на кожата.
• Хидратацијата која е обезбедена од церамид, пантенол и хијалуронска киселина помагаат да се зајакне бариера за влажност.
• Инфузиран е со екстракт од модар патлиџан и екстракт од корен од сладунец за да се изедначи и осветли кожата.
• Клинички тестиран за иритација на кожата.

Начин на употреба:

Нанесете соодветна количина од балсамот за чистење на суво лице.

Масирајте нежно за да ги отстраните сите нечистотии на кожата. Исплакнете со млака вода.

Пакување: 100ml

Спецификации

Бренд
PYUNKANG YUL

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
V3KT5OXWV6

EAN /   код

EAN /   код
ANYMMO2OLX
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.