Slike QNT Протеински бар Protein Joy, 60г. - cookie & cream
Slike QNT Протеински бар Protein Joy, 60г. - cookie & cream

QNT Протеински бар Protein Joy, 60г. - cookie & cream

POLLEO SPORT
180ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Protein Joy Bar. 60г.
QNT Protein Joy е крцкаво протеинско чоколадо кое се одликува со одличен вкус, ниска концентрација на шеќери и висок удел на протеин од 38%
Карактеристики:
Содржи 38% протеин на чоколадо од 60г.
Низок удел на шеќери, само 2.2г.
Практично пакување со фантастичен вкус
Употреба:
Користете според протеински потреби односно 1 чоколада меѓу оброци и по завршување на физичка активност
Додатоците во исхрана на се надомест за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува на ладно и суво место понастрана од директна сончева светлина.
Состојки: Млечна чоколада 30% [засладувач (малтитол*), како намаз, полномасно млеко во прав, смеса од какао, емулгатори (соја лецитин), арома), млечен протеин, агент за задржување на влага (глицерол), колагенски пептиди, соја протеин, засладувач (малтитол*, сукралоза), вода, какао намаз, палмина маст, скроб од тапиока, полномасно млеко во прав, какао во прав, емулгатори (соја лецитин), арома, сол.
* Преголемо конзумирање може да има лаксативен ефект
Информации за алергени: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од глутен, кикирики и јаткасти плодови.

Спецификации

Бренд
QNT

Ананас ID

Шифра на производот
LODZAUW3FF

EAN /   код

EAN /   код
ANNTCR8IHV
180ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Protein Joy Bar. 60г.
QNT Protein Joy е крцкаво протеинско чоколадо кое се одликува со одличен вкус, ниска концентрација на шеќери и висок удел на протеин од 38%
Карактеристики:
Содржи 38% протеин на чоколадо од 60г.
Низок удел на шеќери, само 2.2г.
Практично пакување со фантастичен вкус
Употреба:
Користете според протеински потреби односно 1 чоколада меѓу оброци и по завршување на физичка активност
Додатоците во исхрана на се надомест за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува на ладно и суво место понастрана од директна сончева светлина.
Состојки: Млечна чоколада 30% [засладувач (малтитол*), како намаз, полномасно млеко во прав, смеса од какао, емулгатори (соја лецитин), арома), млечен протеин, агент за задржување на влага (глицерол), колагенски пептиди, соја протеин, засладувач (малтитол*, сукралоза), вода, какао намаз, палмина маст, скроб од тапиока, полномасно млеко во прав, какао во прав, емулгатори (соја лецитин), арома, сол.
* Преголемо конзумирање може да има лаксативен ефект
Информации за алергени: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од глутен, кикирики и јаткасти плодови.

Спецификации

Бренд
QNT

Ананас ID

Шифра на производот
LODZAUW3FF

EAN /   код

EAN /   код
ANNTCR8IHV
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.