0 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER
1 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER
2 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига KURER

RADVIK Велосипедска кацига KURER

3.890 ДЕНЗаштеда 800 ДЕН
3.090ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Боја:Црна

Големина

Опис на производот

Добро избраната кацига ќе ви обезбеди соодветна заштита на главата во случај на пад и ви гарантира безбедно возење. Производ создаден врз основа на технологијата IN-MOULD, кој е во согласност со стандардот en1078: 2012 + A1. IN-MOULD е технологија заснована на обликување со вбризгување на кацигата. Го спречува лупењето на внатрешниот и надворешниот слој, обезбедувајќи издржливост и цврстина на изработката.Прилагодувањето на големината ќе ви помогне во удобноста при носењето на кацигата. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста. Има 17 отвори за вентилација и дополнителна мрежа која спречува инсектите да влезат внатре.

Најважни карактеристики:
● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 17 вентилациони дупки
● Мрежа за инсекти
● Отстранлива постава

Техничка спецификација:
● Тежина: 275 g ± 5%, l: 300 g ± 5%,
● Големина: M (55-58cm), L (58-61cm),
● EPS, PC, полиестер,
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
30G3NUOKNL

EAN /   код

EAN /   код
ANFJHZLQH8
3.890 ДЕНЗаштеда 800 ДЕН
3.090ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Опис на производот

Добро избраната кацига ќе ви обезбеди соодветна заштита на главата во случај на пад и ви гарантира безбедно возење. Производ создаден врз основа на технологијата IN-MOULD, кој е во согласност со стандардот en1078: 2012 + A1. IN-MOULD е технологија заснована на обликување со вбризгување на кацигата. Го спречува лупењето на внатрешниот и надворешниот слој, обезбедувајќи издржливост и цврстина на изработката.Прилагодувањето на големината ќе ви помогне во удобноста при носењето на кацигата. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста. Има 17 отвори за вентилација и дополнителна мрежа која спречува инсектите да влезат внатре.

Најважни карактеристики:
● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 17 вентилациони дупки
● Мрежа за инсекти
● Отстранлива постава

Техничка спецификација:
● Тежина: 275 g ± 5%, l: 300 g ± 5%,
● Големина: M (55-58cm), L (58-61cm),
● EPS, PC, полиестер,
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
30G3NUOKNL

EAN /   код

EAN /   код
ANFJHZLQH8
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.