0 thumbnail image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE
1 thumbnail image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE
2 thumbnail image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE
Selected image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE
Selected image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE
Selected image for RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE

RADVIK Велосипедска кацига SKJORDE

3.540 ДЕНЗаштеда 710 ДЕН
2.830ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Боја:Бела

Големина

Опис на производот

Лесниот и функционален дизајн на велосипедската кацига RADVIG SKJORDE ќе ја заштити вашата глава за време на динамичното возење на терен со тешки барања. Кацигата е направена со помош на технологијата INMOLD со комбинирање на надворешниот слој на кацигата со пена, која директно се вбризгува, со што кацигата е полесна и поиздржлива. Има 22 отвори кои многу ќе ги цените кога се возите во топли денови, тие ќе обезбедат совршена вентилација. Овој модел е исто така прилагодлив со помош на копче на задната страна на кацигата, што овозможува подобро приспособување на главата. Подвижниот, отстранлив визир го олеснува индивидуалното прилагодување на потребите на корисникот. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 22 вентилациони дупки
● Отстранлива постава
● OCCI FIX

Техничка спецификација:
● тежина: М: 230 g + 5%, L: 250 g + 5%
● големина: M (55-58cm), L (58-61cm),
● EPS, PC, полиестер,
● Во согласност со стандардот: EN1078 + A1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
1PF3NVX6WI

EAN /   код

EAN /   код
ANETHZL38D
3.540 ДЕНЗаштеда 710 ДЕН
2.830ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Опис на производот

Лесниот и функционален дизајн на велосипедската кацига RADVIG SKJORDE ќе ја заштити вашата глава за време на динамичното возење на терен со тешки барања. Кацигата е направена со помош на технологијата INMOLD со комбинирање на надворешниот слој на кацигата со пена, која директно се вбризгува, со што кацигата е полесна и поиздржлива. Има 22 отвори кои многу ќе ги цените кога се возите во топли денови, тие ќе обезбедат совршена вентилација. Овој модел е исто така прилагодлив со помош на копче на задната страна на кацигата, што овозможува подобро приспособување на главата. Подвижниот, отстранлив визир го олеснува индивидуалното прилагодување на потребите на корисникот. Поставата што се одвојува ќе ви помогне да ја одржувате вашата опрема чиста.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Прилагодување на големината
● Отстранлив визир
● 22 вентилациони дупки
● Отстранлива постава
● OCCI FIX

Техничка спецификација:
● тежина: М: 230 g + 5%, L: 250 g + 5%
● големина: M (55-58cm), L (58-61cm),
● EPS, PC, полиестер,
● Во согласност со стандардот: EN1078 + A1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Големина
L

Ананас ID

Шифра на производот
1PF3NVX6WI

EAN /   код

EAN /   код
ANETHZL38D
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.