0 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
1 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
2 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
3 thumbnail image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG
Selected image for RADVIK  Велосипедска кацига SLAG

RADVIK Велосипедска кацига SLAG

6.700 ДЕНЗаштеда 2.010 ДЕН
4.690ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Износ на рата: 800 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Сива

Големина

Опис на производот

Лесниот и функционален дизајн на велосипедската кацига RADVIG SLAG обезбедува заштита на вашата глава за време на динамично возење на терен со тешки барања. Кацигата е направена со помош на технологијата INMOLD со комбинирање на надворешниот слој со пена, која директно се вбризгува, со што кацигата е полесна и поиздржлива. Има 17 отвори за воздух, кои многу ќе ги цените кога се возите во топли денови, тие ќе обезбедат совршена вентилација. Во предниот дел се поставени 3 мрежи за да ги спречат инсектите да влезат во внатрешноста на кацигата. Системот за прицврстување под брадата е систем ZIPCHIN, кој е удобна спојка што осигурува дека кацигата нема да се лизга додека се вози. Овој модел е исто така прилагодлив со помош на копче на задната страна на кацигата, што овозможува подобро приспособување на главата. Подвижниот, отстранлив визир го олеснува индивидуалното прилагодување на потребите на корисникот. Внатрешните отстранливи влошки го минимизираат потењето и ја подобруваат циркулацијата на воздухот.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Систем за прилагодување со копче
● Мрежа за заштита од инсекти
● Прилагодлив и отстранлив визир
● 17 вентилациони дупки
● Отстранлива постава
● ZIPCHIN систем за прицврстување под брадата
● Мека, отстранлива обвивка за заштита на брадата

Техничка спецификација:
● Големини: М 55-59 cm, L 59-63 cm
● Тежина: М 260 g (+/- 10 g), L 270 g (+/- 10 g)
● EPS, PC, полиестер
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Големина
M

Ананас ID

Шифра на производот
FUF3NFZI9H

EAN /   код

EAN /   код
AN6KHZLFKX
6.700 ДЕНЗаштеда 2.010 ДЕН
4.690ДЕН
Понудата важи од 12/06/2024 до 10/07/2024

Износ на рата: 800 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

Лесниот и функционален дизајн на велосипедската кацига RADVIG SLAG обезбедува заштита на вашата глава за време на динамично возење на терен со тешки барања. Кацигата е направена со помош на технологијата INMOLD со комбинирање на надворешниот слој со пена, која директно се вбризгува, со што кацигата е полесна и поиздржлива. Има 17 отвори за воздух, кои многу ќе ги цените кога се возите во топли денови, тие ќе обезбедат совршена вентилација. Во предниот дел се поставени 3 мрежи за да ги спречат инсектите да влезат во внатрешноста на кацигата. Системот за прицврстување под брадата е систем ZIPCHIN, кој е удобна спојка што осигурува дека кацигата нема да се лизга додека се вози. Овој модел е исто така прилагодлив со помош на копче на задната страна на кацигата, што овозможува подобро приспособување на главата. Подвижниот, отстранлив визир го олеснува индивидуалното прилагодување на потребите на корисникот. Внатрешните отстранливи влошки го минимизираат потењето и ја подобруваат циркулацијата на воздухот.

Најважни карактеристики:

● IN-MOULD технологија
● Систем за прилагодување со копче
● Мрежа за заштита од инсекти
● Прилагодлив и отстранлив визир
● 17 вентилациони дупки
● Отстранлива постава
● ZIPCHIN систем за прицврстување под брадата
● Мека, отстранлива обвивка за заштита на брадата

Техничка спецификација:
● Големини: М 55-59 cm, L 59-63 cm
● Тежина: М 260 g (+/- 10 g), L 270 g (+/- 10 g)
● EPS, PC, полиестер
● Во согласност со стандардот: en1078: 2012 + a1.

Спецификации

Бренд
RADVIK

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Големина
M

Ананас ID

Шифра на производот
FUF3NFZI9H

EAN /   код

EAN /   код
AN6KHZLFKX
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.