0 thumbnail image for RAPOO Mouse Wireless RF + Bluetooth Optical M300 Silent 1600 DPI
1 thumbnail image for RAPOO Mouse Wireless RF + Bluetooth Optical M300 Silent 1600 DPI
Selected image for RAPOO Mouse Wireless RF + Bluetooth Optical M300 Silent 1600 DPI
Selected image for RAPOO Mouse Wireless RF + Bluetooth Optical M300 Silent 1600 DPI

RAPOO Mouse Wireless RF + Bluetooth Optical M300 Silent 1600 DPI

AНАНАС ШОП
611ДЕН

Боја:Зелена

Опис на производот

• БЕЗЖИЧНО ПОВРЗУВАЊЕ: Безжичниот RF и Bluetooth овозможуваат лесно поврзување со глувчето без потреба од USB-порта. Поврзете се со најмногу 3 уреди истовремено и префрлете се меѓу нив без напор.
• ОПТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА: Уживајте во прецизно и непречено следење на движењата благодарение на технологијата за оптичко откривање и прилагодливиот HD Tracking Engine. Изберете го вашиот DPI од 600 до 1600 за максимална ефикасност.
• ТИВКИ КЛИК: Со Rapoo M300 Silent глувчето, работата во тишина станува реалност. Копчињата за притискање се дизајнирани да го намалат шумот на кликнување, овозможувајќи ви да се фокусирате на вашата работа без одвраќање.
• ДОЛГОТРАЈНА БАТЕРИЈА: Заборавете на честото менување на батеријата. Благодарение на технологијата за заштеда на енергија Rapoo, вашиот глушец ќе работи до 9 месеци без потреба од замена на напојувањето.
• УНИВЕРЗАЛНА УПОТРЕБА: Дизајниран за удобност и на левораките и на десните корисници, овој глушец е вистинскиот избор за секого. Работи непречено на различни површини, што го прави идеален за употреба каде и да сте.

Глувчето Rapoo M300 Silent е совршен избор за оние кои бараат сигурност и удобност во секојдневната работа. Безжичното поврзување ви дава слобода на движење, додека оптичката технологија и прилагодливиот DPI ви даваат контрола и прецизност. Тивките кликања ви дозволуваат да работите тивко, а долготрајната батерија значи дека нема да мора постојано да размислувате за нејзино замена. Ергономски дизајниран за сите корисници, овој глушец е прилагодлив и ефикасен. Уживајте во лесното користење и преминете на ново ниво на продуктивност со глувчето Rapoo M300 Silent.

Спецификации

Бренд
Rapoo

Тежина и димензии

Тежина
0.42 kg

Дизајн

Боја на производот
Зелена
Ергономски дизајн
Да
Bluetooth
Да
Други карактеристики
Тивко кликнување Број на клучеви: 6 Поврзување на уредот: Безжичен RF + Bluetooth

Ананас ID

Шифра на производот
EI91OWLLO8

EAN /   код

EAN /   код
6940056180483
611ДЕН

Опис на производот

• БЕЗЖИЧНО ПОВРЗУВАЊЕ: Безжичниот RF и Bluetooth овозможуваат лесно поврзување со глувчето без потреба од USB-порта. Поврзете се со најмногу 3 уреди истовремено и префрлете се меѓу нив без напор.
• ОПТИЧКА ТЕХНОЛОГИЈА: Уживајте во прецизно и непречено следење на движењата благодарение на технологијата за оптичко откривање и прилагодливиот HD Tracking Engine. Изберете го вашиот DPI од 600 до 1600 за максимална ефикасност.
• ТИВКИ КЛИК: Со Rapoo M300 Silent глувчето, работата во тишина станува реалност. Копчињата за притискање се дизајнирани да го намалат шумот на кликнување, овозможувајќи ви да се фокусирате на вашата работа без одвраќање.
• ДОЛГОТРАЈНА БАТЕРИЈА: Заборавете на честото менување на батеријата. Благодарение на технологијата за заштеда на енергија Rapoo, вашиот глушец ќе работи до 9 месеци без потреба од замена на напојувањето.
• УНИВЕРЗАЛНА УПОТРЕБА: Дизајниран за удобност и на левораките и на десните корисници, овој глушец е вистинскиот избор за секого. Работи непречено на различни површини, што го прави идеален за употреба каде и да сте.

Глувчето Rapoo M300 Silent е совршен избор за оние кои бараат сигурност и удобност во секојдневната работа. Безжичното поврзување ви дава слобода на движење, додека оптичката технологија и прилагодливиот DPI ви даваат контрола и прецизност. Тивките кликања ви дозволуваат да работите тивко, а долготрајната батерија значи дека нема да мора постојано да размислувате за нејзино замена. Ергономски дизајниран за сите корисници, овој глушец е прилагодлив и ефикасен. Уживајте во лесното користење и преминете на ново ниво на продуктивност со глувчето Rapoo M300 Silent.

Спецификации

Бренд
Rapoo

Тежина и димензии

Тежина
0.42 kg

Дизајн

Боја на производот
Зелена
Ергономски дизајн
Да
Bluetooth
Да
Други карактеристики
Тивко кликнување Број на клучеви: 6 Поврзување на уредот: Безжичен RF + Bluetooth

Ананас ID

Шифра на производот
EI91OWLLO8

EAN /   код

EAN /   код
6940056180483
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.