Selected image for REAL PHARM Минерално-витамински комплекс MAX COMPLETE, 60 таблети

REAL PHARM Минерално-витамински комплекс MAX COMPLETE, 60 таблети

МАЛЕНА СУПЛЕМЕНТИ
390ДЕН

Опис на производот

Max Complete Real Pharm е минерално-витамински комплекс со врвен квалитет, дизајниран да ја збогати вашата исхрана, особено ако сте физички активни. Совршено избалансирана формула во синергистички дози, кондензирана во таблети во концентрација од 1500мг.

Витамините, заедно со хранливите материи и водата, се основните и незаменливи материи одговорни за правилното функционирање на организмот. Со помош на минералите, тие го регулираат метаболизмот.

Освен сите својства опишани погоре, Max Complete Real Pharm ги спречува кризите предизвикани од стрес и го зголемува имунитетот на телото со надополнување на витамини и минерали.

Водејќи модерен начин на живот, исклучително е тешко да се снабди телото со соодветна количина на витамини и минерали потпирајќи се само на храната, особено за време на засилен тренинг. Затоа, Max Complete Real Pharm е идеален избор за оние кои сакаат да се грижат за своето здравје и имунитет. Имајте на ум дека несоодветното снабдување со хранливи материи има негативен ефект врз анаболниот раст, па дури и го блокира.

Max Complete е додаток во исхраната во таблети, наменет и за професионални и за спортисти аматери. Додатокот во исхраната Max Complete е висококвалитетен производ кој ја надополнува исхраната на спортистите со витамини, минерали и растителни екстракти.

ДОЗИРАЊЕ: 1 порција (2 таблети) од производот дневно.
Не ја надминувајте максималната дневна доза од 1 порција (2 таблети) на ден.

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Max Complete Real Pharm е идеален избор за оние кои сакаат да се грижат за своето здравје и имунитет.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ во 2 таблети:
Магнезиум 180мг.
Калциум 120мг.
Цинк 10мг.
Железо 14мг.
Манган 2мг.
Јод 150г.
Хром 40мг.
Бакар 1мг.
Селен 55г.
Витамин А 800г.
Витамин Ц 80мг.
Витамин Д 5г.
Витамин Е 12мг.
Тиамин 1.1мг.
Рибофлавин 1.4мг.
Ниацин 16мг.
Пантотенска киселина 6мг.
Витамин Б6 1.4мг.
Фолна киселина 200г.
Витамин Б12 2.5мг.
Биотин 50г.
Екстракт од горчлив портокал 100мг.
(Цитрусни биофлавоноиди 85%)
Екстракт од артишок (цинарин 5%) 8мг.
Екстракт од семки од тиква (DER 5:1) 60мг.
Екстракт од коприва (DER 5:1) 60мг.
Екстракт од лист од зелен чај (EGCG 55%) 60мг.
Екстракт од црн пипер (пиперин 95%) 1мг.
Алфа-липоична киселина 10мг.

Спецификации

Бренд
REAL PHARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
J4HJSNMMQO

EAN /   код

EAN /   код
AN42SINFDC
390ДЕН

Опис на производот

Max Complete Real Pharm е минерално-витамински комплекс со врвен квалитет, дизајниран да ја збогати вашата исхрана, особено ако сте физички активни. Совршено избалансирана формула во синергистички дози, кондензирана во таблети во концентрација од 1500мг.

Витамините, заедно со хранливите материи и водата, се основните и незаменливи материи одговорни за правилното функционирање на организмот. Со помош на минералите, тие го регулираат метаболизмот.

Освен сите својства опишани погоре, Max Complete Real Pharm ги спречува кризите предизвикани од стрес и го зголемува имунитетот на телото со надополнување на витамини и минерали.

Водејќи модерен начин на живот, исклучително е тешко да се снабди телото со соодветна количина на витамини и минерали потпирајќи се само на храната, особено за време на засилен тренинг. Затоа, Max Complete Real Pharm е идеален избор за оние кои сакаат да се грижат за своето здравје и имунитет. Имајте на ум дека несоодветното снабдување со хранливи материи има негативен ефект врз анаболниот раст, па дури и го блокира.

Max Complete е додаток во исхраната во таблети, наменет и за професионални и за спортисти аматери. Додатокот во исхраната Max Complete е висококвалитетен производ кој ја надополнува исхраната на спортистите со витамини, минерали и растителни екстракти.

ДОЗИРАЊЕ: 1 порција (2 таблети) од производот дневно.
Не ја надминувајте максималната дневна доза од 1 порција (2 таблети) на ден.

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Max Complete Real Pharm е идеален избор за оние кои сакаат да се грижат за своето здравје и имунитет.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ во 2 таблети:
Магнезиум 180мг.
Калциум 120мг.
Цинк 10мг.
Железо 14мг.
Манган 2мг.
Јод 150г.
Хром 40мг.
Бакар 1мг.
Селен 55г.
Витамин А 800г.
Витамин Ц 80мг.
Витамин Д 5г.
Витамин Е 12мг.
Тиамин 1.1мг.
Рибофлавин 1.4мг.
Ниацин 16мг.
Пантотенска киселина 6мг.
Витамин Б6 1.4мг.
Фолна киселина 200г.
Витамин Б12 2.5мг.
Биотин 50г.
Екстракт од горчлив портокал 100мг.
(Цитрусни биофлавоноиди 85%)
Екстракт од артишок (цинарин 5%) 8мг.
Екстракт од семки од тиква (DER 5:1) 60мг.
Екстракт од коприва (DER 5:1) 60мг.
Екстракт од лист од зелен чај (EGCG 55%) 60мг.
Екстракт од црн пипер (пиперин 95%) 1мг.
Алфа-липоична киселина 10мг.

Спецификации

Бренд
REAL PHARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
J4HJSNMMQO

EAN /   код

EAN /   код
AN42SINFDC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.