Slike REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30
Slike REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30

REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30

Anni Farm
294ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
АНТИОКСИДАНСИ ЗА ЗАШТИТА ОД ШТЕТНИ СЛОБОДНИ РАДИКАЛИ
“слободни радикали” се создаваат како резултат на изложеност на организмот на токсични агенси како: инфекции, смог, цигари, алкохол, сончеви зраци, тешки метали, радијација и слично. Тие се нестабилни атоми или молекули кои предизвикуваат оштетување на клетките и клеточните функции.
Селенот од овој комплекс има позитивни ефекти врз кардиоваскуларните, респираторните и хепаталните пореметувања, пречките во видот, а ја подобрува и општата отпорност кон инфективни заболувања на организмот. Позитивно влијае на потенцијата, плодноста и бременоста. Селенот го намалува и ризикот од појава на малигни заболувања.
Состав
1 капсула *(%)ПДК
Витамин А 945 µг 118
Витамин Ц 55 мг 69
Витамин Е 15 мг 125
Селен 50 µг 91
ДОЗИРАЊЕ Деца над 12 години и возрасни: 1 капсула на ден

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
8H2NU2SGWM

EAN /   код

EAN /   код
5310090001326
294ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
АНТИОКСИДАНСИ ЗА ЗАШТИТА ОД ШТЕТНИ СЛОБОДНИ РАДИКАЛИ
“слободни радикали” се создаваат како резултат на изложеност на организмот на токсични агенси како: инфекции, смог, цигари, алкохол, сончеви зраци, тешки метали, радијација и слично. Тие се нестабилни атоми или молекули кои предизвикуваат оштетување на клетките и клеточните функции.
Селенот од овој комплекс има позитивни ефекти врз кардиоваскуларните, респираторните и хепаталните пореметувања, пречките во видот, а ја подобрува и општата отпорност кон инфективни заболувања на организмот. Позитивно влијае на потенцијата, плодноста и бременоста. Селенот го намалува и ризикот од појава на малигни заболувања.
Состав
1 капсула *(%)ПДК
Витамин А 945 µг 118
Витамин Ц 55 мг 69
Витамин Е 15 мг 125
Селен 50 µг 91
ДОЗИРАЊЕ Деца над 12 години и возрасни: 1 капсула на ден

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
8H2NU2SGWM

EAN /   код

EAN /   код
5310090001326
Понуди од други продавачи за истиот производ
REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30
REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30
219ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30
REPLEKFARM Форвита а,ц,е+селен таблети x 30
219ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.