Slike REPLEKFARM Форвита б-комплекс таблети x 30
Slike REPLEKFARM Форвита б-комплекс таблети x 30

REPLEKFARM Форвита б-комплекс таблети x 30

Anni Farm
137ДЕН

Боја:Крем

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б9, Б12
Филм обложени таблети
За нормално одвивање на многубројни процеси во организмот
Се препорачува при:
недоволно внесување на витамини од групата Б (еднолична исхрана, диети, анорексија, повраќање, шеќерна болест, заболувања на црниот дроб)
зголемени потреби за витамини од групата Б (температура, инфекции, зголемена функција на штитната жлезда, зголемен физички напор, бременост, доење)
недоволна апсорпција на витамини од групата Б (дијареа, хронични заболувања на органите за варење на храната)
недоволна синтеза на витамини од групата Б во цревата (земање на антибиотици и хемотерапевтици)
зголемена елиминација на витамини од групата Б (зголемено мокрење)
СОСТАВ 1 филм-обложена таблета содржи:
Витамин Б1 1 mg
Витамин Б2 1,2 mg
Витамин Б3 10 mg
Витамин Б5 пантотенска киселина 5 mg
Витамин Б6 1,4 mg
Витамин Б9 фолна киселина 100 μg
Витамин Б 12 1,4 μg
ДОЗИРАЊЕ Деца над 7 години и возрасни:
1 филм-обложена таблета на ден

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
VR2NUPR1XB

EAN /   код

EAN /   код
5310090003245
137ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б9, Б12
Филм обложени таблети
За нормално одвивање на многубројни процеси во организмот
Се препорачува при:
недоволно внесување на витамини од групата Б (еднолична исхрана, диети, анорексија, повраќање, шеќерна болест, заболувања на црниот дроб)
зголемени потреби за витамини од групата Б (температура, инфекции, зголемена функција на штитната жлезда, зголемен физички напор, бременост, доење)
недоволна апсорпција на витамини од групата Б (дијареа, хронични заболувања на органите за варење на храната)
недоволна синтеза на витамини од групата Б во цревата (земање на антибиотици и хемотерапевтици)
зголемена елиминација на витамини од групата Б (зголемено мокрење)
СОСТАВ 1 филм-обложена таблета содржи:
Витамин Б1 1 mg
Витамин Б2 1,2 mg
Витамин Б3 10 mg
Витамин Б5 пантотенска киселина 5 mg
Витамин Б6 1,4 mg
Витамин Б9 фолна киселина 100 μg
Витамин Б 12 1,4 μg
ДОЗИРАЊЕ Деца над 7 години и возрасни:
1 филм-обложена таблета на ден

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
VR2NUPR1XB

EAN /   код

EAN /   код
5310090003245

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.