Slike SALUS Floradiks салудинам течна формула 250ml
Slike SALUS Floradiks салудинам течна формула 250ml

SALUS Floradiks салудинам течна формула 250ml

Anni Farm
770ДЕН

Боја:Портокалова

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Калциумот, магнезиумот, Д витаминот и цинкот придонесуваат за нормално одржување на коските. Калциумот, магнезиумот и Д витаминот, исто така, придонесуваат за нормално одржување на забите. Пакрај тоа, Д витаминот придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот како и за нормални нивоа на калциум во крвта.
Салудинам течноста е лесна за употреба и помага во заштита на балансот на калциум, магнезиум, цинк и витамин Д. Бидејќи овие хранливи материи се веќе растворени, тие се апсорбираат побрзо во дигестивниот систем, Сапудинам содржи неколку концентрати од овошни сокови и избрани билки за пријатен вкус.
Салудинам е погоден за вегетаријанци и алергични на лактоза и глутен.
Сапудинам е особено корисен за жените, адолесценти, стари лица, спортисти и луѓе кои имаат недостаток на овие хранливи материи ва нивната исхрана. Салудинам е исто така погоден за бремени жени и доилки.
Може да ве интересира и... Види ги сите

Спецификации

Бренд
SALUS

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова

Ананас ID

Шифра на производот
YF2NUI42LI

EAN /   код

EAN /   код
4004148338816
770ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Калциумот, магнезиумот, Д витаминот и цинкот придонесуваат за нормално одржување на коските. Калциумот, магнезиумот и Д витаминот, исто така, придонесуваат за нормално одржување на забите. Пакрај тоа, Д витаминот придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот како и за нормални нивоа на калциум во крвта.
Салудинам течноста е лесна за употреба и помага во заштита на балансот на калциум, магнезиум, цинк и витамин Д. Бидејќи овие хранливи материи се веќе растворени, тие се апсорбираат побрзо во дигестивниот систем, Сапудинам содржи неколку концентрати од овошни сокови и избрани билки за пријатен вкус.
Салудинам е погоден за вегетаријанци и алергични на лактоза и глутен.
Сапудинам е особено корисен за жените, адолесценти, стари лица, спортисти и луѓе кои имаат недостаток на овие хранливи материи ва нивната исхрана. Салудинам е исто така погоден за бремени жени и доилки.
Може да ве интересира и... Види ги сите

Спецификации

Бренд
SALUS

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова

Ананас ID

Шифра на производот
YF2NUI42LI

EAN /   код

EAN /   код
4004148338816

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.