Slike SAMSUNG Клима уред CEBU 5.5KW AR18TXFYAWKNEU/AR18TXFYAWKXEU, SMART инвертер
Slike SAMSUNG Клима уред CEBU 5.5KW AR18TXFYAWKNEU/AR18TXFYAWKXEU, SMART инвертер

SAMSUNG Клима уред CEBU 5.5KW AR18TXFYAWKNEU/AR18TXFYAWKXEU, SMART инвертер

River Soft
70.999ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG CEBU серија AR18TXFYAWKNEU/AR18TXFYAWKXEU SMART
Инвертер клима уред ЛЕД Дисплеј
Интегриран WiFi 18000BTU
Капацитет на ладење 5.0KW
Капацитет на греење 6.0KW SEER 6.8 kWh SCOP 3.8 kWh
EER на ладење 3.6 kWh COP на греење 3.51 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 2л/ч
Брзо ладење со Powerboost дигиталниот конвертир TT (Twin Tube) технологија до 43% побрзо ладење
Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -15/+24
Работна температура ладење -10/+46
Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB
Бучност надворешна единица 51 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории од 45 до 50м2
Енергетска класа А++ на ладење/А на греење
Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм
Димензии надворешна единица 880x638x310 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
25 dB
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
52 kg
Должина (см)
21.5 cm
Ширина (см)
105.5 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
2HAAJALDP8

EAN /   код

EAN /   код
ANJ62XI7P4
70.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG CEBU серија AR18TXFYAWKNEU/AR18TXFYAWKXEU SMART
Инвертер клима уред ЛЕД Дисплеј
Интегриран WiFi 18000BTU
Капацитет на ладење 5.0KW
Капацитет на греење 6.0KW SEER 6.8 kWh SCOP 3.8 kWh
EER на ладење 3.6 kWh COP на греење 3.51 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 2л/ч
Брзо ладење со Powerboost дигиталниот конвертир TT (Twin Tube) технологија до 43% побрзо ладење
Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -15/+24
Работна температура ладење -10/+46
Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB
Бучност надворешна единица 51 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории од 45 до 50м2
Енергетска класа А++ на ладење/А на греење
Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм
Димензии надворешна единица 880x638x310 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
25 dB
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
52 kg
Должина (см)
21.5 cm
Ширина (см)
105.5 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
2HAAJALDP8

EAN /   код

EAN /   код
ANJ62XI7P4
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.