Slike SAMSUNG Клима уред LUZON 5.5KW AR18TXHZAWKNEU/18TXHZAWKXEU инвертер
Slike SAMSUNG Клима уред LUZON 5.5KW AR18TXHZAWKNEU/18TXHZAWKXEU инвертер

SAMSUNG Клима уред LUZON 5.5KW AR18TXHZAWKNEU/18TXHZAWKXEU инвертер

River Soft
62.490ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG LUZON серија AR18TXHZAWKNEU/AR18TXHZAWKXEU
Инвертер клима уред ЛЕД Дисплеј 18000BTU
Капацитет на ладење 5.0KW
Капацитет на греење 6.0KW SEER 6.8 kWh SCOP 3.8 kWh EER на ладење 3.6 kWh COP на греење 3.51 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 2л/ч
Брзо ладење со Powerboost дигиталниот конвертир TT (Twin Tube) технологија до 43% побрзо ладење Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -15/+24
Работна температура ладење -10/+46
Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB
Бучност надворешна единица 51 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории од 45 до 50м2
Енергетска класа А++ на ладење/А на греење
Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм
Димензии надворешна единица 880x638x310 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
51 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
25 dB
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
50 kg
Должина (см)
21.5 cm
Ширина (см)
105.5 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
4T9AJFW8KK

EAN /   код

EAN /   код
ANT62XIX7P
62.490ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG LUZON серија AR18TXHZAWKNEU/AR18TXHZAWKXEU
Инвертер клима уред ЛЕД Дисплеј 18000BTU
Капацитет на ладење 5.0KW
Капацитет на греење 6.0KW SEER 6.8 kWh SCOP 3.8 kWh EER на ладење 3.6 kWh COP на греење 3.51 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 2л/ч
Брзо ладење со Powerboost дигиталниот конвертир TT (Twin Tube) технологија до 43% побрзо ладење Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -15/+24
Работна температура ладење -10/+46
Бучност вантрешна единица мин. 25dB/ макс. 41 dB
Бучност надворешна единица 51 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории од 45 до 50м2
Енергетска класа А++ на ладење/А на греење
Димензии внатрешна единица 1055x299x215 мм
Димензии надворешна единица 880x638x310 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
51 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
25 dB
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
50 kg
Должина (см)
21.5 cm
Ширина (см)
105.5 cm
Висина (см)
29.9 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
4T9AJFW8KK

EAN /   код

EAN /   код
ANT62XIX7P
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.