Slike SAMSUNG Клима уред NORDIC AIRISE 3.5KW AR12TXFZBWKNEE/AR12TXFZBWKXEE инвертер
Slike SAMSUNG Клима уред NORDIC AIRISE 3.5KW AR12TXFZBWKNEE/AR12TXFZBWKXEE инвертер

SAMSUNG Клима уред NORDIC AIRISE 3.5KW AR12TXFZBWKNEE/AR12TXFZBWKXEE инвертер

River Soft
72.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG NORDIC AIRISE 3.5KW AR12TXFZBWKNEU/AR12TXFZBWKXEU
INVERTER SMART со ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОР ГРЕЕЊЕ ДО МИНУС 25 СТЕПЕНИ
ЛЕД Дисплеј
Интегриран WiFi 12000BTU Капацитет на ладење 3.5KW
Капацитет на греење 4.0KW SEER 7.7 W/W EER на ладење 3.85 W/W COP на греење 4.04 W/W
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Индикатор за чистење на филтерот
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -25/+24
Работна температура ладење -15/+46
Бучност вантрешна единица мин. 17dB/ макс. 40 dB
Бучност надворешна единица 45 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории до 40м2
Енергетска класа А++ на ладење/А++ на греење
Димензии внатрешна единица 896x261x261 мм
Димензии надворешна единица 790x548x285 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
40 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
17 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
43 kg
Должина (см)
26.1 cm
Ширина (см)
89.6 cm
Висина (см)
26.1 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
E9AAJYQ560

EAN /   код

EAN /   код
ANO62XIDDA
72.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

SAMSUNG NORDIC AIRISE 3.5KW AR12TXFZBWKNEU/AR12TXFZBWKXEU
INVERTER SMART со ГРЕАЧ НА КОМПРЕСОР ГРЕЕЊЕ ДО МИНУС 25 СТЕПЕНИ
ЛЕД Дисплеј
Интегриран WiFi 12000BTU Капацитет на ладење 3.5KW
Капацитет на греење 4.0KW SEER 7.7 W/W EER на ладење 3.85 W/W COP на греење 4.04 W/W
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР - 8 фазен
Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч Easy filter + филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
Турбо мод
Комфорт мод
Вентилатор мод
Самочистење
Индикатор за чистење на филтерот
Двостепено ладење
Тајмер
Авто рестарт
Работна температура греење -25/+24
Работна температура ладење -15/+46
Бучност вантрешна единица мин. 17dB/ макс. 40 dB
Бучност надворешна единица 45 dB
Тип на гас R32
Идеална за простории до 40м2
Енергетска класа А++ на ладење/А++ на греење
Димензии внатрешна единица 896x261x261 мм
Димензии надворешна единица 790x548x285 мм

Спецификации

Бренд
Samsung

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
40 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
17 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
43 kg
Должина (см)
26.1 cm
Ширина (см)
89.6 cm
Висина (см)
26.1 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
E9AAJYQ560

EAN /   код

EAN /   код
ANO62XIDDA
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.